Solarigrafia

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do oglądania zbiorowej wystawy "Solarigrafia... obrazy malowane Słońcem."

Solarigrafia, to metoda fotograficzna rejestrująca upływ czasu na jednym zdjęciu, w przeciwieństwie do filmu, który wykorzystuje do tego wiele klatek.

Gościmy wystawę, która cieszyła się zainteresowaniem w wielu ośrodkach kultury, a zdjęcia ilustrujące zjawiska astronomiczne stanowiły małą sensację.
W piątek, 22 lipca o godzinie 18:00 w galerii 'Spinacz" na Targówku Fabrycznym odbył się wernisaż, na którym autorzy prac pokazali, jak wykonać solarigramy, przedstawili również prace naświetlane przez 5 miesięcy obok kościoła pw. Zmartwychwstania Pańskiego.

Marek Jasiński, Gala i Krzysztof Chmarra