panorama kościoła i kapliczki nocą
panorama kościoła zimą
panorama kościoła i dzwonnicy zimą
widok ołtarza głównego
widok na chór

Ogrzewanie kościoła

W naszym kościele stosujemy technologie ekologiczne i energooszczędne.

Ochrona życia to także stosowanie takich form pozyskania energii, które nie zanieczyszczają środowiska naturalnego i stosowanie technologii energooszczędnych.

Ogrzewanie ciepłem z ziemi

Przeprowadzając remont kościoła została podjęta decyzja o zastosowaniu do ogrzewania świątyni i budynków parafialnych tzw. pompy ciepła zasilającej układ ogrzewania podłogowego. Jest to jeden z najbardziej ekonomicznych i sposobów  dostarczania ciepła do ogrzania pomieszczeń, wykorzystujące naturalne ciepło gruntu. Dzięki zastosowaniu pompy ciepła aktywnie przyczyniamy się do ochrony klimatu i oszczędzamy kopalne źródła energii oraz lasy.  Ciepło z natury to  połączenie oszczędności kosztów ogrzewania i przyjaznego dla środowiska wytwarzanie ciepła. Dzieje się tak ponieważ energię, którą
wykorzystuje pompa ciepła, środowisko naturalne udostępnia nam bez żadnych ograniczeń. W dodatku za darmo. Pełnowartościowy system grzewczy potrzebuje jedynie pokrycia kosztu prądu do zasilania sprężarki pompy ciepła i pomp obiegowych pracujących w instalacji.

 

Na całej powierzchni pod posadzką kościoła jest rozmieszczone jest ogrzewanie podłogowe.
 Są to  rurki z płynem pompowanym przez pompę ciepła. Pod rurkami folia i gruba warstwa styropianu.

Elektryczność z energii słonecznej

Pozyskanie energii elektrycznej z n energii promieniowania słonecznego jest kolejnym przedsięwzięciem
w naszej parafii. Wysoka jakość systemu fotowoltaicznego pozwala zachować wysoką sprawność pracy przez cały wieloletni okres eksploatacji. System fotowoltaiczny zmniejsza zależność od dostaw energii
z sieci energetycznej i obniża koszty zużycia energii elektrycznej z sieci.   Energia elektryczna z ogniw będzie dostarczana praktycznie przez cały rok, w sposób absolutnie czysty, cichy i efektywny. Możemy jej używać do zasilania oświetlenia, systemów bezpieczeństwa lub wprost sprzedawać dostawcą energii sieciowej by zrównoważyć koszty zasilania pomp ciepła w okresach zimowych bez dostępu światła słonecznego.

Panele z ogniwami fotowoltaicznymi
zostały umieszczone na dachu budynku gospodarczego nieopodal domu parafialnego,  skąd energia elektryczna popłynie do zasilania obiektów parafialnych.

 

Przyjazne strony 

zajrzyj koniecznie!

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Zmartwychwstania Pańskiego

03-788 Warszawa

Ul. Księcia Ziemowita 39

NIP: 524-22-10-933

REGON: 013101248

Nr konta Bank Zachodni WBK: 56 1090 1043 0000 0001 0124 6212

e-mail: kancelaria@parafiazmartwychwstaniapanskiego.pl

@ Copyright Parafia Zmartwychwstania Pańskiego 2012. All rights reserved. Administrator strony: stronapzp@gmail.com