W NIEDZIELE: o godzinie 9.00, 11.00 (z udziałem dzieci) i 16.30

W dni powszednie o godzinie 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: podczas każdej Mszy św., w niedzielę dodatkowo od 16 do 16.30

25 marca 2018 r.    Niedziela Palmowa

1. 1. Dziś, Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palemek. Przed kościołem harcerki ze Stowarzyszenia Katolickiego „Orzeł” rozprowadzają ozdoby wielkanocne i palemki.
  2. 2. W Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00. Po niej – adoracja P.Jezusa w ciemnicy i możliwość spowiedzi św. aż do północy.
  3. 3. W Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz.18.00.
  4. 4. W Wielką Sobotę – Wigilia Paschalna o godz.19.00. Święcenie pokarmów w sobotę, od 9.00 do 18.00.
  5. 5. Rezurekcja o godz.6.00 rano. W Niedzielę Wielkanocną Mszy św. o 9.00 nie będzie. Msze będą o 6.00, 11.00 i 16.30. W Poniedziałek Wielkanocny – Msze o godz.9.00, 11.00 i 16.30.
  6. 6. Tradycyjnie, w niedzielę po Świętach czyli w Niedzielę Miłosierdzia (8 kwietnia,) na zakończenie oktawy zmartwychwstania – w naszej parafii odbywa się odpust. Uroczystą sumę o godz.11.00 odprawi Kanclerz Kurii Warszawsko-praskiej, ks.prałat Dariusz Szczepaniuk. Po Mszy św. Ksiądz Kanclerz pobłogosławi nas relikwiami św.Jana Pawła II, Apostoła Bożego Miłosierdzia.
  7. 7. Po uroczystościach w kościele zapraszamy na agapę i do wspólnej zabawy. Zostało przygotowanych wiele atrakcji dla dzieci, dlatego zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny z małymi dziećmi. Prosimy o pomoc w przygotowaniu agapy: potrzebne są ciasta i napoje! A także batoniki jako nagrody dla dzieci za udział w konkursach.
  8. 8. W trakcie odpustu – będzie organizowana loteria fantowa i prowadzona kwesta na rzecz naszego przedszkola ”Iskierka” i rozbudowy szkoły im.Achillesa Ratti.
  9. 9. Gorąco prosimy o przekazywanie 1% podatku na nasze parafialne Stowarzyszenie „Dzieci Targówka”. Ulotki będą rozdawać harcerki przy wyjściu z kościoła.
  10. 10. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego, składane do puszki przy wejściu do kościoła.
  11. 11. Przy wejściu głównym – kolejny parafialny zeszyt formacyjny na Wielki Tydzień oraz najnowsze numery tygodników: „Gość niedzielny”, „Idziemy” i „Nasz dziennik”. Można też bezpłatnie pobierać dawne numery tygodników z ciekawymi artykułami.
  12. 12. KANCELARIA PARAFIALNA, w tym tygodniu czynna będzie tylko we wtorek i środę. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek – kancelaria będzie nieczynna.
  13. 13. Dziś, o godz.10.00 – katecheza chrzcielna, obowiązkowa dla wszystkich, którzy pragną ochrzcić dziecko w naszym kościele. Następna katecheza będzie za miesiąc.
  14. 14. Przy ołtarzu bocznym można się zaopatrzyć w ostatnie paschaliki – świece na stół wielkanocny. Ofiary przeznaczone są na Caritas.
  15. 15. Dziś, po Mszy św. o godz.16.30, zapraszamy na koncert chóru „Modo maiorum” pod dyrekcją Michała Straszewskiego. W programie: Jan Sebastian Bach.
  16. 16. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. - w sobotę, 7 kwietnia, o godz.16.00
  17. 17. Na koniec podziękowania:
    • - Wszystkim prowadzącym Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście, a szczególnie Pani Kindze Smorawińskiej za prowadzenie Drogi Krzyżowej dla dzieci we wszystkie piątki;
    • - Dzieciom, za to, że były tak dzielne i towarzyszyły Panu Jezusowi w Jego Męce podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej oraz za serduszka, rysunki i róże dla Pana Jezusa;
    • - Pani Hannie Skuza – za przepiękną, 15 metrową palmę do naszego kościoła.