W NIEDZIELE: o godzinie 9.00, 11.00 (z udziałem dzieci) i 16.30

W dni powszednie o godzinie 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: podczas każdej Mszy św., w niedzielę dodatkowo od 16 do 16.30

29 kwietnia 2018 r.   V niedziela wielkanocna

1. 1. Dziś, o godz.16.00, adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. 2. Przy wejściu głównym, leżą najnowsze numery tygodnika „Gość niedzielny”, „Idziemy” i „Nasz dziennik”, a także parafialne zeszyty formacyjne na miesiąc maj, zawierające czytania z Pisma św. i teksty duchowe do codziennych rozważań.
  3. 3. Dziś, po Mszy o godz.11.00, odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  4. 4. W najbliższy wtorek, 1 maja, rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Litanię do Matki Bożej Loretańskiej będziemy śpiewać lub odmawiać w dni powszednie po Mszy o godz.18.00, a w niedziele i uroczystości – o godz.16.00. Podczas nabożeństw będziemy słuchać czytanek o maryjnej drodze do wolności Prymasa Tysiąclecia – ks.Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  5. 5. We środę, 2 maja, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Bądźmy dumni z naszej flagi i wywieśmy ją na naszych domach.
  6. 6. We czwartek, 3 majaUroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Tego dnia obchodzimy także święto Konstytucji 3 maja. Msze św. o godz.9.00, 11.00 i 16.30.
  7. 7. W pierwszy piątek miesiąca – ks.Adam odwiedzi chorych w ich domach, a po Mszy św. o godz.18.00 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa – od godz.17.45.
  8. 8. W pierwszą sobotę miesiąca - po Mszy św. o godz.18.00 odmówimy Modlitwę do Niepokalanego Serca N.M.P.
  9. 9. W galerii „Spinacz” nowa wystawa: „Solarigrafia” – przedstawiająca zdjęcia „malowane słońcem”, powstające poprzez długie, kilkumiesięczne naświetlanie.
  10. 10. W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć małżeństwo następujące osoby:
  • - Tomasz Marcin Ołtusek, kawaler i Paulina Karolina Fajkowska, panna oboje z par. tut.
  • - Paweł Laudy, kawaler i Małgorzata Maria Laudy z d. Kamionek, panna oboje z par. tut.
  • - Konrad Trzasko, kawaler, i Anna Przychodzka, panna oboje z par. tut.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia małżeństwa zachodzących pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest niezwłocznie powiadomić o tym fakcie kancelarię parafialną