W NIEDZIELE: o godzinie 9.00, 11.00 (z udziałem dzieci) i 16.30

W dni powszednie o godzinie 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: podczas każdej Mszy św., w niedzielę dodatkowo od 16 do 16.30

27 maja 2018 r.   Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. 1. Dziś, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej na Mszy o godz.11.00, grupa dzieci przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii św.
  2. 2. We czwartek, Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza będzie o godz.16.00 i po niej wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy.
  3. 3. Bardzo prosimy o wykonanie:
    • I ołtarza: rodziców grupy dzieci I-komunijnych z dnia dzisiejszego i mieszkańców osiedla Wilno,
    • II-go ołtarza: mieszkańców ul.Dziewanny,
    • III-go ołtarza: rodziców grupy dzieci I-komunijnych ze szkoły im.Achillesa Ratti i mieszkańców ul.Wszeborskiej
    • oraz o IV-ty ołtarz prosimy członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  4. 4. W przyszłą niedzielę, 3 czerwca, rozpoczniemy 4-dniowe rekolekcje parafialne, przygotowujące nas do zapowiadanego już wielkiego wydarzenia. We czwartek, 7 czerwca, o godz.18.30 powitamy w naszej parafii kopię cudownej Ikony Matki Bożej Częstochowskiej. Obraz będzie w naszym kościele przez 24 godziny, aż do piątku, 8 czerwca, do godz.18.00. Program: We czwartek, 7 czerwca, zapraszamy wszystkich parafian na godz.18.00 – na maryjne nabożeństwo oczekiwania. O godz.18.30 powitamy obraz M.B.Częstochowskiej w bramie kościoła, i procesyjnie przejdziemy do świątyni, aby uczestniczyć w uroczystej Mszy św. powitania z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży i dorosłym. O 21.00 ojciec kustosz zaprasza nas na Apel Jasnogórski, po którym rozpocznie się nocne czuwanie. Szczegółowy program podany jest na tablicach ogłoszeniowych.
  5. 5. Przy wejściu głównym, leżą najnowsze numery tygodnika „Gość niedzielny”, „Idziemy” i „Nasz dziennik”.
  6. 6. Bardzo dziękujemy rodzicom i dzieciom, które dziś przeżywają Uroczystość I Komunii św. - za wielkie zaangażowanie w duchowym i zewnętrznym przygotowaniu się do tej wspaniałej chwili, za posprzątanie kościoła i udekorowanie ołtarza, oraz za dar na potrzeby parafii. Szczególne podziękowania za pomysł i wykonanie przepięknej dekoracji komunijnej dla pani Magdy Olszowskiej oraz dla jej męża Krzysztofa, a także dla państwa Karoliny i Jarosława Frątczak, Eweliny i Mariusza Kowalskich, dla mamy Kamila, mamy Melanii, mamy Mai i rodziców Kacpra. Dziękujemy także Ewie i Ryszardowi Dziwisińskim oraz wszystkim, którzy przygotowali dzieci do dzisiejszej uroczystości.
  7. 7. Dziękujemy za umycie kapliczki Bożego Miłosierdzia państwu Izabeli i Jackowi Wieraszka, Donacie i Arkadiuszowi Kończyk.