panorama kościoła i kapliczki nocą
panorama kościoła zimą
panorama kościoła i dzwonnicy zimą
widok ołtarza głównego
widok na chór

Przedszkole integracyjne "Iskierka"

Rozpoczęliśmy zapisy na kolejny rok nauki.

Zapraszamy

Integracyjna Szkoła Podstawowa

 

Rozpoczęliśmy naukę!

Zapraszamy do zapisów na następne lata

Stowarzyszenie Dzieci Targówka

 

Prosimy o wskazywanie właśnie SDT jako odbiorcę 1% z Państwa PIT-ów

Godziny odprawiania Mszy świętych:

W NIEDZIELE: o godzinie 9.00, 11.00 (z udziałem dzieci) i 16.30  

W dni powszednie o godzinie 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: podczas każdej Mszy św., w niedzielę dodatkowo od 16 do 16.30

3 czerwca 2018 r.   9 niedziela zwykła

 1. 1. Dziś, rozpoczynamy 4-dniowe rekolekcje parafialne, przygotowujące nas do zapowiadanego już wielkiego wydarzenia. We czwartek, 7 czerwca, o godz.18.30 powitamy w naszej parafii kopię cudownej Ikony Matki Bożej Jasnogórskej. Rekolekcje poprowadzi Adam Fijołek, kapłan ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Dziś rekolekcje wg zwykłego porządku: Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz.9.00, 11.00 i 16.30. W poniedziałek, wtorek i środę – zapraszamy na Mszę św. z nauką godz.18.00.
 2. 2. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej będzie w naszym kościele przez 24 godziny, aż do piątku, 8 czerwca, do godz.18.00. Program: We czwartek, 7 czerwca, zapraszamy wszystkich parafian na godz.18.00 – na maryjne nabożeństwo oczekiwania. Szczególne zaproszenie kierujemy do ministrantów, członków Kół Żywego Różańca oraz rodziców i dzieci pierwszkomnijnych, aby przyszły o godz.18.15 w swoich strojach powitać M.Bożą. O godz.18.30 powitamy obraz M.B.Częstochowskiej w bramie kościoła, i procesyjnie przejdziemy do świątyni, aby uczestniczyć w uroczystej Mszy św. powitania z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży i dorosłym. O 21.00 ojciec kustosz zaprasza nas na Apel Jasnogórski, po którym rozpocznie się nocne czuwanie. Szczegółowy program podany jest na tablicach ogłoszeniowych oraz folderkach, które będą rozdawane po Mszy św.
 3. 3. W sobotę, 9 czerwca, na terenie przyszkolnym Szk.Podst. nr 58 odbędzie się Festyn Rodzinny, w godz.10.00-15.00.
 4. 4. Natomiast w kościele, będzie miał miejsce najpierw Dzień skupienia dla młodych małżeństw, w godz.10.00 do 14.00, a następnie zapraszamy do naszego kościoła, na godz.16.00, zwłaszcza miłośników muzyki chóralnej, na 3 Festiwal Chórów i Zespołów Targówka.
 5. 5. Przy wejściu głównym, leżą najnowsze numery tygodnika „Gość niedzielny”, „Idziemy” i „Nasz dziennik” oraz nowy parafialny zeszyt formacyjny na miesiąc czerwiec zawierający czytania z Pisma św. i teksty duchowe na każdy dzień.
 6. 6. W przyszłą niedzielę, 10 czerwca, o godz.12.15 z Placu Trzech Krzyży pod hasłem „Polska Rodziną Silna!” wyruszy XIII Marsz dla Życia i Rodziny.  Zachęcamy do udziału w Marszu wszystkich parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi. Więcej informacji w gablocie parafialnej i na ulotkach.
 7. 7. W Dzień Ojca, 23 czerwca, zaplanowane jest „Męskie Oblężenie Jasnej Góry” – ogólnopolska pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 8. 8. Dziękuję paniom: Magdzie Olszowskiej i Sylwii Kopryjaniuk za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię.
 9. 9. Dziś po Mszach św. zbierane są do puszek ofiary na budowę narodowego sanktuarium - Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 10. 10. Po Mszy św. o godz.11.00 zapraszamy wszystkie dzieci na przedstawienie na placyku za kościołem.
 11. 11,Spotkanie Chórów i Zespołów Targówka to święto wokalistów naszej dzielnicy, które odbędzie się w tym roku już po raz trzeci. Śpiewacy spotkają się w sobotę, 9 czerwca o godz. 16:00 w zabytkowym kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Księcia Ziemowita 39 w Warszawie. Po prezentacji repertuaru wezmą udział we Mszy Św. o godz. 18:00, którą również uświetnią swoim śpiewem. W tegorocznej edycji Spotkania udział weźmie dziesięć zespołów, w tym – po raz pierwszy – grupy dziecięce. Organizatorem wydarzenia jest Parafia Zmartwychwstania Pańskiego, zaś patronat honorowy objął Burmistrz Dzielnicy Targówek Sławomir Antonik.

  Oprócz udziału dzieci, nowością jest również towarzysząca wydarzeniu wystawa zdjęć z poprzednich edycji. Można ją oglądać w parafialnej, plenerowej galerii Spinacz. Podczas koncertu publiczność usłyszy pieśni patriotyczne oraz utwory religijne wszystkich epok, zarówno a cappella jak i z towarzyszeniem instrumentów. Tegoroczni wykonawcy to: schola dziecięco-młodzieżowa parafii Świętej Rodziny, schola dziecięco-młodzieżowa parafii Świętego Włodzimierza, zespoły Lumen Dei, Sarabanda, Sonorki, Zaciszańska Nuta i Żurawie oraz Chór Parafii Świętej Rodziny, Chór Świętego Włodzimierza i Chór Varietas z parafii Matki Bożej Różańcowej. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki wsparciu Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

Kancelaria parafialna

Przyjazne strony 

zajrzyj koniecznie!

Z życia Diecezji

tyle się dzieje w naszej diecezji!

zapraszamy do lektury

Dla Darczyńców

 

Zapraszamy do odpisu 1% na nasze Stowarzyszenie Dzieci Targówka

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 dla rozwoju Mazowsza.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Zmartwychwstania Pańskiego

03-788 Warszawa

Ul. Księcia Ziemowita 39

NIP: 524-22-10-933

REGON: 013101248

Nr konta Bank Zachodni WBK: 56 1090 1043 0000 0001 0124 6212

e-mail: kancelaria@parafiazmartwychwstaniapanskiego.pl

@ Copyright Parafia Zmartwychwstania Pańskiego 2012. All rights reserved. Administrator strony: stronapzp@gmail.com