W NIEDZIELE: o godzinie 9.00, 11.00 (z udziałem dzieci) i 16.30

W dni powszednie o godzinie 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: podczas każdej Mszy św., w niedzielę dodatkowo od 16 do 16.30

3 czerwca 2018 r.   9 niedziela zwykła

1. 1. Dziś, rozpoczynamy 4-dniowe rekolekcje parafialne, przygotowujące nas do zapowiadanego już wielkiego wydarzenia. We czwartek, 7 czerwca, o godz.18.30 powitamy w naszej parafii kopię cudownej Ikony Matki Bożej Jasnogórskej. Rekolekcje poprowadzi Adam Fijołek, kapłan ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Dziś rekolekcje wg zwykłego porządku: Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz.9.00, 11.00 i 16.30. W poniedziałek, wtorek i środę – zapraszamy na Mszę św. z nauką godz.18.00.
  2. 2. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej będzie w naszym kościele przez 24 godziny, aż do piątku, 8 czerwca, do godz.18.00. Program: We czwartek, 7 czerwca, zapraszamy wszystkich parafian na godz.18.00 – na maryjne nabożeństwo oczekiwania. Szczególne zaproszenie kierujemy do ministrantów, członków Kół Żywego Różańca oraz rodziców i dzieci pierwszkomnijnych, aby przyszły o godz.18.15 w swoich strojach powitać M.Bożą. O godz.18.30 powitamy obraz M.B.Częstochowskiej w bramie kościoła, i procesyjnie przejdziemy do świątyni, aby uczestniczyć w uroczystej Mszy św. powitania z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży i dorosłym. O 21.00 ojciec kustosz zaprasza nas na Apel Jasnogórski, po którym rozpocznie się nocne czuwanie. Szczegółowy program podany jest na tablicach ogłoszeniowych oraz folderkach, które będą rozdawane po Mszy św.
  3. 3. W sobotę, 9 czerwca, na terenie przyszkolnym Szk.Podst. nr 58 odbędzie się Festyn Rodzinny, w godz.10.00-15.00.
  4. 4. Natomiast w kościele, będzie miał miejsce najpierw Dzień skupienia dla młodych małżeństw, w godz.10.00 do 14.00, a następnie zapraszamy do naszego kościoła, na godz.16.00, zwłaszcza miłośników muzyki chóralnej, na 3 Festiwal Chórów i Zespołów Targówka.
  5. 5. Przy wejściu głównym, leżą najnowsze numery tygodnika „Gość niedzielny”, „Idziemy” i „Nasz dziennik” oraz nowy parafialny zeszyt formacyjny na miesiąc czerwiec zawierający czytania z Pisma św. i teksty duchowe na każdy dzień.
  6. 6. W przyszłą niedzielę, 10 czerwca, o godz.12.15 z Placu Trzech Krzyży pod hasłem „Polska Rodziną Silna!” wyruszy XIII Marsz dla Życia i Rodziny.  Zachęcamy do udziału w Marszu wszystkich parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi. Więcej informacji w gablocie parafialnej i na ulotkach.
  7. 7. W Dzień Ojca, 23 czerwca, zaplanowane jest „Męskie Oblężenie Jasnej Góry” – ogólnopolska pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  8. 8. Dziękuję paniom: Magdzie Olszowskiej i Sylwii Kopryjaniuk za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię.
  9. 9. Dziś po Mszach św. zbierane są do puszek ofiary na budowę narodowego sanktuarium - Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  10. 10. Po Mszy św. o godz.11.00 zapraszamy wszystkie dzieci na przedstawienie na placyku za kościołem.
  11. 11,Spotkanie Chórów i Zespołów Targówka to święto wokalistów naszej dzielnicy, które odbędzie się w tym roku już po raz trzeci. Śpiewacy spotkają się w sobotę, 9 czerwca o godz. 16:00 w zabytkowym kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Księcia Ziemowita 39 w Warszawie. Po prezentacji repertuaru wezmą udział we Mszy Św. o godz. 18:00, którą również uświetnią swoim śpiewem. W tegorocznej edycji Spotkania udział weźmie dziesięć zespołów, w tym – po raz pierwszy – grupy dziecięce. Organizatorem wydarzenia jest Parafia Zmartwychwstania Pańskiego, zaś patronat honorowy objął Burmistrz Dzielnicy Targówek Sławomir Antonik.

Oprócz udziału dzieci, nowością jest również towarzysząca wydarzeniu wystawa zdjęć z poprzednich edycji. Można ją oglądać w parafialnej, plenerowej galerii Spinacz. Podczas koncertu publiczność usłyszy pieśni patriotyczne oraz utwory religijne wszystkich epok, zarówno a cappella jak i z towarzyszeniem instrumentów. Tegoroczni wykonawcy to: schola dziecięco-młodzieżowa parafii Świętej Rodziny, schola dziecięco-młodzieżowa parafii Świętego Włodzimierza, zespoły Lumen Dei, Sarabanda, Sonorki, Zaciszańska Nuta i Żurawie oraz Chór Parafii Świętej Rodziny, Chór Świętego Włodzimierza i Chór Varietas z parafii Matki Bożej Różańcowej. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki wsparciu Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.