W NIEDZIELE: o godzinie 9.00, 11.00 (z udziałem dzieci) i 16.30

W dni powszednie o godzinie 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: podczas każdej Mszy św., w niedzielę dodatkowo od 16 do 16.30

8 lipca 2018 r.    14 niedziela zwykła

1. 1. W najbliższych dniach na terenie parafialnym za kościołem rozpoczniemy budowę – do budynku przedszkola będziemy dobudowywać skrzydło, w którym swoją główną siedzibę znajdzie działająca już od 2 lat przy naszej parafii Niepubliczna Integracyjna Szkoła Podstawowa im.Achillesa Ratti. Obecny budynek jest za mały by pomieścić rosnącą ilość dzieci, stąd nasza decyzja, by wznieść nowy, który da możliwości przyjęcia kolejnych uczniów i może być naszym wotum wdzięczności za 100 lat istnienia naszej parafii i „zmartwychwstania” Polski. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji tych prac, aby budowa przebiegła sprawnie, a także o wszelkie wsparcie, także materialne oraz o pomoc w szukaniu darczyńców indywidualnych i instytucjonalnych.
  2. 2. Na teren zagrodzony, czyli teren budowy, będzie wjeżdżał ciężki sprzęt, będą robione wykopy oraz prowadzone prace na wysokości, także przez najbliższy miesiąc na ul.Księcia Ziemowita przy kościele będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy i będą prowadzone prace przy kanalizacji, dlatego bardzo prosimy o szczególną ostrożność i zachowanie zwiększonej czujności, zwłaszcza o to, żeby w obrębie przedszkola (na terenie za kościołem, wokół parkingu i placu zabaw)  dzieci poruszały się pod Państwa ścisłą opieką.
  3. 3. W okresie wakacyjnym, w parafii posługuje tylko jeden kapłan. Dlatego osoby, które pragną się wyspowiadać, prosimy aby przychodziły 15 min przed rozpoczęciem Mszy św.
  4. 4. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu jest czynna we wtorki i piątki, w godz.19.00-20.00.
  5. 5. W przyszłą niedzielę, o godz.16.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy, że w niedziele o godz.16.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i można przyjść do kościoła by pomodlić się przed Mszą i wyspowiadać. Jeśli nie ma nabożeństw okresowych, jak np. majowe, październikowe lub Gorzkie Żale, to w pierwsze niedziele miesiąca o godz.16.00 jest różaniec, w trzecie niedziele - Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  6. 6. Podczas wakacji, po Mszy o godz.11.00, zapraszamy na przedstawienia teatralne dla dzieci, które odbywają się na trawniku za kościołem, a w razie deszczu – w kościele.
  7. Przy wejściu głównym, leżą najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny”, „Idziemy” i „Nasz dziennik”.