W NIEDZIELE: o godzinie 9.00, 11.00 (z udziałem dzieci) i 16.30

W dni powszednie o godzinie 18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: podczas każdej Mszy św., w niedzielę dodatkowo od 16 do 16.30, w piątki 15 min przed i po Mszy św.

16 września 2018 r.   24 niedziela zwykła

1. 1. We czwartek, 20 września, mija setna rocznica poświęcenia przez bł ks.Ignacego Kłopotowskiego krzyża na placu ofiarowanym przez panią Katarzynę Kamińską pod budowę naszego kościoła, który został wzniesiony i konsekrowany jako wotum dziękczynne za odzyskanie Niepodległości. Z tej okazji, za dwa tygodnie, w niedzielę 30 września, na Mszy o godz.11.00 rozpoczniemy w sposób uroczysty Jubileuszowy Rok 100-lecia naszej parafii. Eucharystii przewodniczyć będzie Radca Nuncjatury ks. prałat Kryspin Dubiel, sekretarz osobisty Nuncjusza Apostolskiego w Polsce.
  2. 2. Za rok, również w ostatnią niedzielę września, przybędzie do naszej parafii Jego Ekscelencja Arcybiskup Salvatore PENNACCHIO, obecny nuncjusz apostolski, by poświęcić tablicę upamiętniającą konsekrację naszej świątyni przed 100 laty, 8 września 1919 r. przez ówczesnego nuncjusza Achillesa Ratti, póżniejszego papieża Piusa XI, który zasłynął m.in. z tego, że jako jedyny z ambasadorów (obok ambasadora Turcji) nie opuścił Warszawy i Polaków w obliczu niebezpieczeństwa zajęcia stolicy przez wojska bolszewickie w 1920 r., i który napisał póżniej, już jako papież, słynne encykliki piętnujące nazizm, komunizm i masonerię.
  3. 3. Dziś, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który jest okazją do modlitwy za dziennikarzy i o wolność słowa (także w Internecie).
  4. 4. Przypominamy, że wprowadziliśmy w naszym kościele dodatkową Mszę św. poranną w każdy piątek o godz.7.30. Po Mszy św. – półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.8.30, także z możliwością spowiedzi św. Boczne drzwi do kościoła są otwarte w ciągu dnia przez cały tydzień
  5. 5. Od października, w każdą niedzielę będzie sprawowana dodatkowa Msza św. o godz.12.15, na której będą udzielane chrzty.
  6. 6. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca - o godz.16.00 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, natomiast o 14.00 dodatkowa Msza św. dla grupy młodych małżeństw i po Mszy spotkanie dla nich;
  7. 7. W przyszłą niedzielę:
    • - Po Mszy o 11.00 – spotkanie dla rodziców i dzieci pragnących przyjąć I Komunię św. w naszym kościele
    • - o godz.16.30 ks. katecheta, będzie koncelebrował Mszę św. w intencji uczniów i ich rodziców oraz pracowników Szkoły Podstawowej nr 58.
  8. 8. Przypominamy, że w każdy piątek o godz.10.00 odbywają się w Sali Aniołów na plebanii spotkania dla chrześcijańskich mam, w których uczestniczą także niemowlęta i najmłodsze dzieci.
  9. 9. Są w tygodniu wolne intencje, a od przyszłej niedzieli będziemy przyjmować intencje na nowy rok 2019.