W dni powszednie: o godzinie 18.00, w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: w niedziele przed i podczas Mszy św., w dni powszednie przed każdą Mszą św., w piątki dodatkowo po Mszy:św.: 8.00-8.30.

28 października 2018 r.    30 niedziela zwykła

1. 1. Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach zbierane są do puszek ofiary na Pomoc Kościołowi w Potrzebie, zwłaszcza w Pakistanie.
  2. 2. Msze św. w niedziele w naszej parafii sprawowane są o godz.9.00, 11.00, 12.15 i 16.30.
  3. 3. Zapraszamy na ostatnie w tym roku październikowe nabożeństwa różańcowe – dziś o godz.16.00 i w dni powszednie o godz.17.30. W przyszłą niedzielę o 16.00 wymiana tajemnic różańcowych.
  4. 4. Dziękujemy KŻR za kwiaty do kościoła, a p.Bożenie Łobejko, Wandzie Nowakowskiej i Annie Osowieckiej za przybranie nimi ołtarza.
  5. 5. W najbliższy czwartek, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz.9.00, 11.00 i 16.30. Mszy o 12.15 nie będzie. Po Mszy o 16.30 – procesja za zmarłych z wyczytaniem wypominków jednorazowych.
  6. 6. W Dzień Zaduszny, 2 listopada – Msza św. o godz.7.30, a po Mszy godz.18.00 – procesja za zmarłych z wyczytaniem wypominków jednorazowych.
  7. 7. Od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych. Aby uzyskać odpust zupełny, należy spełnić następujące warunki: być w stanie łaski uświęcającej; przyjąć Komunię Świętą; pomodlić się w intencjach Ojca Świętego, czyli w intencji, jaką Papież wskaże na listopad. Należy odmówić modlitwę "Ojcze nasz" i "Wierzę w Boga". Do uzyskania odpustu zupełnego konieczna jest postawa całkowitego oderwania się od grzechu, również powszedniego. Warunkiem koniecznym jest też pobożne nawiedzenie od 1 do 8 listopada cmentarza. W ciągu dnia odpust zupełny można uzyskać tylko za jedną duszę. Kościół otwiera przed nami skarbiec dla cierpiących dusz, bo odpust zupełny to łaska darowania kar doczesnych za grzechy, odpuszczone co do winy.
  8. 8. W pierwszy piątek miesiąca ksiądz Adam odwiedzi chorych w ich domach.
  9. 9. W pierwszą sobotę miesiąca, 3 listopada – o godz.17.15 nabożeństwo pierwszo sobotnie do Matki Bożej.
  10. 10. Przez cały listopad będzie sprawowana Msza św. gregoriańska za zmarłych – wypominki listopadowe – w dni powszednie o godz.18.00, a w niedziele o 16.00.
  11. 11. Imiona zmarłych, za których będziemy się modlić w naszym kościele można zgłaszać na wypominki roczne, listopadowe lub jednorazowe. Stosowne kartki wyłożone są na stoliczku przy wyjściu z kościoła obok najnowszych numerów pism katolickich.
  12. 12. Na stoliczku wyłożony jest nowy parafialny zeszyt formacyjny na miesiąc listopad do codziennych rozważań.
  13. 13. Zapraszamy rodziny, małżeństwa i osoby indywidualne na zimowe rekolekcje w Piwnicznej Zdroju (okolice Beskidu Sądeckiego), które odbędą się w terminie: 02 lutego - 09 lutego 2019 r. W czasie rekolekcji będzie też realizowany specjalny program duchowo-rekreacyjny dla dzieci i młodzieży. Osoby zainteresowane mogą pobrać kartę zgłoszeniową w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Zapisy na rekolekcje przyjmowane są do 31 października 2018 r.
  14. 14. W Dzień Niepodległości, 11 listopada, odbędą się w naszym kościele po Mszy o 11.00 śpiewanki patriotyczne, na które zapraszamy rodziny z dziećmi. Śpiewanki poprowadzi zespół „Lumen Dei”. Natomiast po Mszy popołudniowej, o godz.17.15 rozpocznie się koncert w wykonaniu znanego nam, znakomitego zespołu „Modo maiorum” pod dyrekcją Michała Straszewskiego. Serdecznie zapraszamy na oba wydarzenia! Wstęp oczywiście wolny.
  15. 15. We wszystkie weekendy listopada w kinie „Wisła”, przy placu Wilsona, oraz w ”Dobrym miejscu” przy ul.Dewajtis 3, odbywać się będą projekcje wartościowych filmów z ewangelicznym przesłaniem w ramach Festiwalu Filmów Chrześcijańskich „Arka”. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w festiwalu. Więcej informacji na plakacie, ulotkach i na stronie internetowej WWW.FestiwalArka.pl