W dni powszednie: o godzinie 18.00, w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: w niedziele przed i podczas Mszy św., w dni powszednie przed każdą Mszą św., w piątki dodatkowo po Mszy:św.: 8.00-8.30.

11 listopada 2018 r.    32 niedziela zwykła

1. 1. Dziś szczególny dzień - obchodzimy wielkie Narodowe Święto Niepodległości, w 100-lecie „zmartwychwstania” Polski. Wiem, że wielu z nas wybiera się na Wielki Marsz Niepodległości pod hasłem: „Bóg, Honor, Ojczyzna”, pod patronatem Prezydenta RP. Dobrze, że w takim dniu zawisły przy naszych domach flagi narodowe, jako wyraz naszej dumy i przywiązania do Ojczyzny.
  2. 2. Zapraszamy do świętowania także w naszym kościele, który został wzniesiony jako wotum wdzięczności za odzyskanie przed stu laty wolności:
  3. 3. Moi drodzy, nasi przodkowie wznieśli tę świątynię przed stu laty jako wotum wdzięczności za odzyskanie Niepodległości, a konsekrował ją nuncjusz papieski, Achilles Ratti, późniejszy papież Pius XI. My chcemy, jako wyraz naszego uwielbienia Boga za setną rocznicę „zmartwychwstania” Polski i sto lat istnienia naszej parafii postawić budynek szkoły im.Achillesa Ratti, który będzie trwałym znakiem naszej wdzięczności wobec Boga i wyrazem troski o edukację i wychowanie młodego pokolenia Polaków w duchu patriotyzmu. Dlatego dzisiaj i w każdą pierwszą niedzielę miesiąca będziemy zbierać po Mszach św. do puszek ofiarę na ten cel. Bardzo gorąco Was proszę o modlitwę w intencji pomyślnego zakończenia tej budowy! I o wszelkie wsparcie, np. w poszukiwaniu materiałów budowlanych i sponsorów indywidualnych i instytucjonalnych... będziemy bardzo wdzięczni! To wielkie wyzwanie i ogromny wysiłek dla naszej wspólnoty parafialnej! Dziękuję za zrozumienie i wszelką pomoc,.
  4. 4. Dziękujemy KŻR za przepiękne kwiaty do kościoła, a p.Bożenie Łobejko, Wandzie Nowakowskiej za przybranie nimi ołtarza.
  5. 5. Przez cały listopad modlimy się za naszych zmarłych krewnych i dobrodziejów. W naszym kościele sprawowana jest Msza św. gregoriańska za zmarłych w dni powszednie o godz.18.00, a w niedziele o 16.30. Można jeszcze zgłaszać wypominki roczne i listopadowe. Stosowne kartki wyłożone są na stoliczku
  6. 6. W galerii „Spinacz”, którą opiekuje się p.Krzysztof Chmarra – nowa wystawa prac Marcina Brzomińskiego - Cmentarz wojenny Twierdzy Modlin. Zapraszamy do obejrzenia!
  7. 7. Na stoliczku przy wyjściu - prasa katolicka. Prosimy zabierać pisma do domu!
  8. 8. Zapraszamy dzieci po Mszy po niedzielne naklejki oraz krówki!
  9. 9. W przyszłą niedzielę – dodatkowa Msza św. o godz.14.00 i rozpoczęcie dnia rodzinnego dla parafialnej Grupy Młodych Małżeństw. Przypominamy, że dzieci mają też zajęcia dla siebie! Serdecznie zapraszamy małżeństwa z dziećmi!
  10. 10. Dziś o godz.10.00 – katecheza chrzcielna.
  11. 11. Zachęcamy do obejrzenia w listopadzie filmów z ewangelicznym przesłaniem. Szczegóły na plakacie, ulotkach i na stronie internetowej FestiwalArka.pl
  12. 12. Fundacja Chrześcijańskie Granie serdecznie zaprasza w niedzielę, 25 listopada 2018 do Areny Ursynów w Warszawie na 8. Festiwal Chrześcijańskie Granie. Na jednej scenie pojawią się gwiazdy muzyki chrześcijańskiej i debiutanci. Wydarzenie ma charakter ewangelizacyjny. W jego ramach przewidziane są strefy: dla dzieci i powołaniowo-rodzinna. Dla grup 10 osobowych przewidziane są bilety w promocyjnej cenie. Więcej informacji: www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl