Z uwagi na kolędę, w styczniu Msze św. będą sprawowane od poniedziałku do piątku o godz.16.30, a soboty o godz.18.00.

Spowiedź św.: w niedziele przed i podczas Mszy św., w dni powszednie przed Mszą św.,

16 grudnia 2018 r.    III niedziela Adwentu

1. 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi Przemysław Drąg, Krajowy Duszpasterz Rodzin, doktor w zakresie prawa kanonicznego. Przypomnę szczegółowy program.
  2. 2. Dziś – o godz.14.00 Msza św. i spotkanie formacyjne dla Parafialnej Wspólnoty Młodych Małżeństw.
  3. 3. Trwa wizyta duszpasterska. Porządek w tym tygodniu będzie następujący:
    • - w środę, 19 grudnia, ul.Montwiłłowska 1 i 2
    • - we czwartek, 20 grudnia, ul.Wierna 12 i 24
    • - w piątek, 21 grudnia: ul.Klukowska 50 i 52
    • dalszy ciąg kolędy – już w Nowym Roku, od 2 stycznia.
  4. 4. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy od godz.17.30, a w sobotę od godz.14.00.
  5. 5. Z powodu kolędy, w tym tygodniu, Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko w czwartek, w godz.19.00 - 20.00
  6. 6. W Adwencie nie sprawujemy Mszy wieczornej o godz.18.00. Zapraszamy na roraty o godz.7.00 rano i na rekolekcje.
  7. 7.Pasterka, jak co roku, będzie o północy, a w pierwszy i drugi dzień Świąt, Msze św. wg porządku niedzielnego czyli o godz.9.00, 11.00, 12.15 i 16.30.
  8. 8. Przy bocznym ołtarzu można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki i świece na stół wigilijny.
  9. 9. Na stoliczku przy wyjściu – prasa katolicka. Prosimy zabierać pisma do domu!
  10. 10. Zapraszamy dzieci po adwentowe krówki oraz naklejki!
  11. 11. Zapraszamy dziś i w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., do dzwonnicy parafialnej, miejsca ciepłego, cichego, kojarzącego się z bezpiecznym domem – na wystawę fotograficzno-poetycką pt. KOŁYSANKOWO. Zobaczycie tam Państwo pełne miłości zdjęcia autorstwa Dominiki Kosk. A pomiędzy zdjęciami odnajdziecie słowa kołysanek, lecz nie tylko tych radosnych. Wśród nich będzie kołysanka dla żołnierza walczącego o wolną Polskę, ale też i wiersz tęsknoty dorastającego dziecka, doświadczającego samotności i lęku. Autorką tych utworów jest Monika Oliszewska. Pomysł wystawy fotograficzno-poetyckiej pt. KOŁYSANKOWO zrodził się przy okazji warsztatów śpiewania kołysanek, które prowadziła w parafii Zmartwychwstania Pańskiego Anna Sagan wraz z zespołem Lumen Dei.
  12. 12. Dziś harcerki rozprowadzają ozdoby choinkowe. Ofiary przeznaczają na obóz i na Caritas.
  13. 13. Dzisiaj od godziny 11.00 do 15.00 na terenie naszej parafii usytuowany jest namiot, gdzie prowadzona jest akcja informacyjna na temat budżetu partycypacyjnego. Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy do stoiska.
  14. 14. Centrum Kultury i Aktywności przy ul.Siarczanej 6 zaprasza dziś na spotkanie przedświąteczne. Od godz. 12-ej trwają warsztaty świąteczne. O 15-ej jest przedstawienie dla dzieci, a o godz. 16-ej uroczysta kolacja. Szczegóły na plakacie.