W dni powszednie o godz.18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: w niedziele przed i podczas Mszy św., w dni powszednie przed Mszą św.,

3 marca 2019 r.    8 niedziela zwykła

1. 1. W tym tygodniu, 6 marca, Środą Popielcowąrozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Jest on dla Kościoła czasem Pokuty i Nawrócenia. W naszym kościele Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 10.00, 18.00 i 19.00. O godz.11.00 odbędzie się sam obrzęd posypania popiołem dla przedszkolaków oraz niemowląt i ich matek. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły czyli ilościowy i jakościowy. W Środę Popielcową kancelaria będzie nieczynna.
  2. 2. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki. Post ścisły, czyli również ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.
  3. 3. Zachęcamy do udziału w Wielkim Poście w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowaod najbliższego piątku o godz. 16.30 – dla dzieci, 17.30 – dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę o godz. 16.00.
  4. 4. Zachęcamy też do praktyki nawiedzania w Wielkim Poście tzw. kościołów stacyjnych. Jest to stary zwyczaj znany już w starożytnym Rzymie. Każdego dnia w jednym z kościołów warszawskich trwa przez cały dzień spowiedź i adoracja, od godz.6.00 do godz.21.00. Lista kościołów stacyjnych jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.
  5. 5. Dziś, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca – po Mszach zbieramy ofiary do puszek na rozbudowę szkoły integracyjnej im.Achillesa Ratti, która stanowi nasze wotum wdzięczności za 100-lecie istnienia naszej parafii i świątyni, konsekrowanej przez Achillesa Ratti, ówczesnego Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! W zeszłym miesiącu zebraliśmy 702 zł.
  6. 6. Dziś, o godz.10.00 – KATECHEZA przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, a po Mszy o godz.11.00 – spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Rocznicy I Komunii św.
  7. 7. Z racji na pierwszą niedzielę miesiąca - o godz. 16.00 –nabożeństwo różańcowe.
  8. 8. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zapraszamy dziś na okolicznościową prelekcję po Mszy o godz.16.30.
  9. 9. W galerii „Spinacz”(na płocie przy parkingu), którą opiekuje się pan Krzysztof Chmarra – nowa wystawa zdjęć pana Janusza Skórzewskiego, przedstawiająca freski w kaplicy ufundowanej przez króla Władysława Jagiełłę na zamku w Lublinie.
  10. 10. Jutro, o godz.18.00 – Msza św. wypominkowa za zmarłych.
  11. 11. Przy wejściu głównym do kościoła - prasa katolicka. Prosimy zabierać pisma do domu!
  12. 12. Dziś, z racji na karnawał, dzieci otrzymają ptasie mleczko. A już w Wielkim Poście, zamiast cukierków będą rozdawane obrazki świętych.