panorama kościoła i kapliczki nocą
panorama kościoła zimą
panorama kościoła i dzwonnicy zimą
widok ołtarza głównego
widok na chór

Przedszkole integracyjne "Iskierka"

.

Rozpoczęliśmy zapisy na kolejny rok nauki.

Zapraszamy

.

Integracyjna Szkoła Podstawowa

.

 

Rozpoczęliśmy naukę!

Zapraszamy do zapisów na następne lata

.

Stowarzyszenie Dzieci Targówka


.

Prosimy o wskazywanie właśnie SDT jako odbiorcę 1% z Państwa PIT-ów

.

Godziny odprawiania Mszy świętych:

W NIEDZIELE: o godzinie 9.00, 11.00 (z udziałem dzieci),       12.15 (z wyjątkiem okresu wakacyjnego)  i 16.30.  

W dni powszednie o godz.18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: niedziele - przed i podczas Mszy św., dni powszednie - przed Mszą św.,

3 marca 2019 r.    8 niedziela zwykła

 1. 1. W tym tygodniu, 6 marca, Środą Popielcowąrozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Jest on dla Kościoła czasem Pokuty i Nawrócenia. W naszym kościele Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 10.00, 18.00 i 19.00. O godz.11.00 odbędzie się sam obrzęd posypania popiołem dla przedszkolaków oraz niemowląt i ich matek. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły czyli ilościowy i jakościowy. W Środę Popielcową kancelaria będzie nieczynna.
 2. 2. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki. Post ścisły, czyli również ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.
 3. 3. Zachęcamy do udziału w Wielkim Poście w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowaod najbliższego piątku o godz. 16.30 – dla dzieci, 17.30 – dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę o godz. 16.00.
 4. 4. Zachęcamy też do praktyki nawiedzania w Wielkim Poście tzw. kościołów stacyjnych. Jest to stary zwyczaj znany już w starożytnym Rzymie. Każdego dnia w jednym z kościołów warszawskich trwa przez cały dzień spowiedź i adoracja, od godz.6.00 do godz.21.00. Lista kościołów stacyjnych jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.
 5. 5. Dziś, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca – po Mszach zbieramy ofiary do puszek na rozbudowę szkoły integracyjnej im.Achillesa Ratti, która stanowi nasze wotum wdzięczności za 100-lecie istnienia naszej parafii i świątyni, konsekrowanej przez Achillesa Ratti, ówczesnego Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! W zeszłym miesiącu zebraliśmy 702 zł.
 6. 6. Dziś, o godz.10.00 – KATECHEZA przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, a po Mszy o godz.11.00 – spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Rocznicy I Komunii św.
 7. 7. Z racji na pierwszą niedzielę miesiąca - o godz. 16.00 –nabożeństwo różańcowe.
 8. 8. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zapraszamy dziś na okolicznościową prelekcję po Mszy o godz.16.30.
 9. 9. W galerii „Spinacz”(na płocie przy parkingu), którą opiekuje się pan Krzysztof Chmarra – nowa wystawa zdjęć pana Janusza Skórzewskiego, przedstawiająca freski w kaplicy ufundowanej przez króla Władysława Jagiełłę na zamku w Lublinie.
 10. 10. Jutro, o godz.18.00 – Msza św. wypominkowa za zmarłych.
 11. 11. Przy wejściu głównym do kościoła - prasa katolicka. Prosimy zabierać pisma do domu!
 12. 12. Dziś, z racji na karnawał, dzieci otrzymają ptasie mleczko. A już w Wielkim Poście, zamiast cukierków będą rozdawane obrazki świętych.  

Kancelaria parafialna

Przyjazne strony 

zajrzyj koniecznie!

Z życia Diecezji

tyle się dzieje w naszej diecezji!

zapraszamy do lektury

Dla Darczyńców

 

Zapraszamy do odpisu 1% na nasze Stowarzyszenie Dzieci Targówka

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 dla rozwoju Mazowsza.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Zmartwychwstania Pańskiego

03-788 Warszawa

Ul. Księcia Ziemowita 39

NIP: 524-22-10-933

REGON: 013101248

Nr konta Bank Zachodni WBK: 56 1090 1043 0000 0001 0124 6212

e-mail: kancelaria@parafiazmartwychwstaniapanskiego.pl

@ Copyright Parafia Zmartwychwstania Pańskiego 2012. All rights reserved. Administrator strony: stronapzp@gmail.com