W dni powszednie o godz.18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

31 marca 2019 r.   IV niedziela Wielkiego Postu

1. 1. Zapraszamy do udziału w Wielkim Poście w nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30 – dla dzieci, o 17.30 – dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16.00.
  2. 2. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  3. 3. W tym tygodniu:
    1. - Jak w każdy pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy o 18.00 modlimy się o świętość dla kapłanów;
    2. - W pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny chorych w ich domach; spowiedź św. w kościele od godz.17.00.
    3. - W pierwszą sobotę miesiąca – nabożeństwo maryjne o godz.17.15
  4. 4. W przyszłą niedzielę:
    1. - O godz.10.00 – katecheza chrzcielna, obowiązkowa dla rodziców i chrzestnych;
    2. - Po Mszy o godz.16.30 wystąpi zespół „Modo maiorum” z repertuarem pasyjnym;
    3. - Po każdej Mszy - zbiórka do puszek na budowę parafialnej szkołyAchillesa Ratti – wotum wdzięczności za 100 lat istnienia naszej parafii i za odzyskanie Niepodległości 1918 roku.
  5. 5. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Rocznicy I Komunii św. odbędzie się nie dziś, jak to było zapowiadane, ale w przyszłą niedzielę, 7 kwietnia, po Mszy o godz. 11.00. Za zmianę serdecznie przepraszamy!
  6. 6. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych:
    1. - Pierwsza tura odbędzie się w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę. Rekolekcje organizuje nasza parafialna grupa formacyjno-modlitewna św.Juana Diego. Szczegóły rekolekcji na tablicy ogłoszeń.
    2. - Rekolekcje parafialne poprowadzi Rajmund Guzik, mnich z zakonu cystersów. Odbędą się one tradycyjnie przed Niedzielą Palmową: 11-go, 12-go i 13-go kwietnia – czyli również we czwartek, piątek i sobotę, ale tydzień później, po pierwszej turze.
  7. 7. Zapraszamy bardzo do nawiedzenia naszej świątyni szczególnie w sobotę przed Niedzielą Palmową – w naszej świątyni będzie wtedy miał miejsce tzw. Dzień Stacyjny. Od godz.6.00 do godz.21.00 – kościół będzie otwarty. Można będzie w tym czasie pomodlić się i skorzystać z sakramentu pojednania. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  8. 8. W najbliższą środę zapraszamy do galerii „Lokomotywa” w dzwonnicy na godz.17.00 na wernisaż wystawy fotografii Janusza Skórzewskiego i zarazem finisarz wystawy w galerii „Spinacz”. Galerię prowadzi pan Krzysztof Chmarra ze stowarzyszenia RIS „Praca”.
  9. 9. Przy wejściu głównym do kościoła - prasa katolicka. Prosimy zabierać pisma do domu!