W dni powszednie o godz.18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

7 kwietnia 2019 r.    V niedziela Wielkiego Postu

1. 1. W tym tygodniu, we czwartek, piątek i sobotę w naszym kościele będą się odbywać rekolekcje wielkopostne. Przypominamy, że doroczne rekolekcje przed świętami są obowiązkiem każdego katolika. Są okazją, aby zbliżyć się do Boga. Rekolekcje parafialne poprowadzi Rajmund Guzik, proboszcz i opat Sulejowskiego Opactwa Cystersów. Program rekolekcji.
  2. 2. Z racji na rekolekcje – kancelaria parafialna będzie w piątek nieczynna.
  3. 3. Prosimy o wpisywanie się na listę adorujących w Dzień Stacyjny, w sobotę, nawet na 15 min.
  4. 4. Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpocznie Wielki Tydzień.
  5. 5. Zachęcamy dzieci, aby wykonały dla Pana Jezusa własne palemki, którymi powitają Go podczas Mszy św.
  6. 6. Natomiast dla dorosłych palemki przygotowały harcerki, które będą je rozprowadzały przed Mszami za dobrowolną ofiarą przeznaczoną na wakacyjny obóz.
  7. 7. W piątek - ostatnia w tym Wielkim Poście Droga Krzyżowa: o godz. 16.30 – dla dzieci, natomiast dla młodzieży i dorosłych, tradycyjnie przed Niedzielą Palmową – o godz.19.00, zaraz po Mszy św. – ulicami naszego osiedla.
  8. 8. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  9. 9. Dziś:
    1. - O godz.10.00 – katecheza chrzcielna, obowiązkowa dla rodziców i chrzestnych;
    2. - Po Mszy o godz.16.30 nie wystąpi zespół „Modo maiorum” z powodu choroby chórzystów;
    3. - Po każdej Mszy - zbiórka do puszek na budowę parafialnej szkołyAchillesa Ratti – wotum wdzięczności za 100 lat istnienia naszej parafii i za odzyskanie Niepodległości 1918 roku.
  10. 10. Dziś, po Mszy o godz. 11.00 - spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Rocznicy I Komunii św. , natomiast za tydzień w niedzielę, też po Mszy o 11.00- spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  11. 11. Bardzo prosimy o przekazywanie 1% podatku na nasze parafialne Stowarzyszenie „Dzieci Targówka”. Wszelkie potrzebne informacje znajdą Państwo na stronie internetowej parafii: https://dziecitargowka.org/.
  12. 12. Zapraszamy po Mszy do galerii „Lokomotywa” w dzwonnicy do obejrzenia wystawy fotografii Janusza Skórzewskiego. Galerię prowadzi pan Krzysztof Chmarra ze stowarzyszenia RIS „Praca”.
  13. 13. Zachęcamy do obejrzenia wyświetlanego teraz w kinach filmu "Miłość i Miłosierdzie" – o nieznanych faktach z życia św. s.Faustyny.
  14. 14. Przy wejściu głównym do kościoła – propozycja rozważań na Wielki Tydzień (czerwona książeczka) oraz prasa katolicka.
  15. 15. Serdecznie zapraszamy mieszkańców w najbliższą środę 10 kwietnia na warsztaty wielkanocne, które poprowadzi Pani Wiesława Bogdańska – twórczyni ludowa z Kurpiów. Podczas spotkania powstanie dwumetrowa palma, która zostanie przyniesiona do parafii.Warsztaty odbędą się w godz. 16.00-19.00
  16. 16. W najbliższą sobotę 13 kwietnia o godzinie 11.00 zapraszamy mieszkańców na „Wiosną na Siarczanej”  na wspólne śniadanie i pieczenie chleba.