W dni powszednie o godz.18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

16 czerwca 2019 r.    Niedziela Najświętszej Trójcy

1. 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, w niedziele o godz.16.00, a w dni powszednie po Mszy o godz.18.00.
  2. 2. W środę o godz. 9.00 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież. W trakcie będzie możliwość spowiedzi.
  3. 3. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte przed południem o godz. 9.00 i 11.00, potem wraz z procesją eucharystyczną o godz. 16.00. Prosimy o zbieranie płatków z kwiatków do sypania podczas procesji eucharystycznej przed Najświętszym Sakramentem i przynoszenie ich do kościoła. Wszystkie dzieci prosimy, aby na procesję przygotowały proporce z symbolami eucharystycznymi (przykładowy proporzec na zdjęciu1 i zdjęciu2). A dzieci komunijne i rocznicowe zapraszamy, by przyszły na procesję w swoich strojach komunijnych. Boże Ciało to święto nakazane, jest obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Dodatkowo za udział w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. 4. W wielu miastach w Polsce wprowadza się już demoralizującą edukację seksualną według standardów WHO, które przewidują przekazywanie dzieciom już od przedszkola wiele seksualizujących i demoralizujących treści. Naszym zadaniem jest obronić dzieci przed tymi atakami. Dzisiaj po Mszach Świętych wolontariusze komitetu „Stop pedofilii” zbierają podpisy pod projektem ustawy, która powstrzyma wprowadzenie tego typu zajęć do szkół. Aby zebrane podpisy były ważne potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.
  5. 5. Bardzo dziękujemy członkom Kół Żywego Różańca za kwiaty, a paniom Bożenie Łobejko, Wandzie Nowakowskiej i Annie Osowieckiej za przybranie nimi ołtarza.
  6. 6. Przy wejściu głównym, leżą najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny”, „Idziemy” i „Nasz dziennik”.