W dni powszednie o godz.18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

1 września 2019 r.    22 niedziela zwykła

1. 1. W przyszłą niedzielę, 8 września, przypada 100.rocznica konsekracji naszego kościoła, a 25 października – 100.rocznica powołania naszej parafii. Pomiędzy tymi datami – w niedzielę 29 września - będziemy świętować 100-lecie istnienia naszej parafii. Już dzisiaj zachęcamy do duchowego przeżycia tego ważnego dla naszej wspólnoty czasu. Szczególnie zapraszamy na dwa ważne wydarzenia związane z naszym Jubileuszem:
    • - w niedzielę, 29 września, na uroczystą Mszę św. o godz.11.00 pod przewodnictwem Nuncjusza apostolskiego w Polsce, abp Salvatore Pennacchio,
    • - i w sobotę poprzedzającą tę uroczystość, czyli 28 września, na godz.15.30 – na konferencję jubileuszową Rektora Uniwersytetu Kard. Wyszyńskiego, prof. dr hab. Stanisława Dziekońskiego oraz film o naszej parafii.
  2. 2. Zaprośmy wszystkich znanych nam dawnych mieszkańców naszej parafii i przyjaciół. Niech przyjadą, by odrodziła się nasza wspólnota wiary i nadziei oraz odżyły dawne ludzkie więzi.
  3. 3. PROGRAM OBCHODÓW JUBILEUSZOWYCH 100-lecia naszej Parafii.
  4. 4. PROGRAM Rekolekcji jubileuszowych.
  5. 5. Dziś obchodzimy rocznicę wybuchu II wojny światowej, wywołanej we wrześniu 1939 roku napadem hitlerowskich Niemiec oraz Związku Sowieckiego na Polskę. O godz.14.00 uderzą dzwony we wszystkich kościołach w Polsce i na Mszy o godz.14.00 pomodlimy się za ofiary II wojny światowej. Zapraszamy na tę Mszę również uczestników rekolekcji rodzinnych, które nasza parafia organizowała w te wakacje w ośrodku Caritasu w Kaczynie. Po Mszy spotkanie porekolekcyjne.
  6. 6. Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski wystosowała 19 sierpnia b.r. apel skierowany do rodziców w związku z planowanym finansowaniem przez niektóre samorządy zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych. Na naszej stronie internetowej publikujemy pełny tekst oświadczenia (https://diecezja.waw.pl/6561 ).
  7. 7. W przyszłą niedzielę, o godz.10.00 – katecheza dla rodziców i chrzestnych.
  8. 8. O godz.16.00 – nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic różańcowych przez członków Żywego Różańca.
  9. 9. Jutro, Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego:
    • - dla naszej parafialnej szkoły im.Achillesa Ratti – o godz.8.00,
    • - dla SP nr 58 o godz.9.00.
  10. 10. Zatroszczmy się o to, aby dzieci i młodzież przystąpiły do spowiedzi św. i rozpoczęły rok szkolny z czystym sumieniem, w stanie łaski uświęcającej. Spowiedź św. przed i podczas Mszy świętych.
  11. 11. Jutro o godz.18.00 Msza wypominkowa za zmarłych.
  12. 12. W każdy pierwszy czwartek miesiąca modlimy się po Mszy o godz.18.00 za kapłanów i o nowe, święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
  13. 13. Od dziś wracamy do zwykłego porządku Mszy św. oraz godzin otwarcia kancelarii parafialnej:
    • - W niedziele będzie dodatkowa Msza o godz.12.15, w tygodniu – w każdy piątek, dodatkowa Msza o godz.7.30. Po Mszy św. – półgodzinna adoracja NS do godz.8.30, także z możliwością spowiedzi św.
    • - Kancelaria we wtorki, środy i piątki w godz.19.00-20.00, i we czwartki: w godz.16.30-17.30.
  14. 14. W pierwszy piątek miesiąca ks. Adam odwiedzi chorych w ich domach. Prosimy o zgłaszanie osób starszych lub chorych, by mogli w każdy pierwszy piątek miesiąca przyjąć w domu Pana Jezusa w Komunii św.
  15. 15. Można już zgłaszać intencje mszalne na nowy rok 2019.
  16. 16. Przy wejściu głównym, leżą obok najnowszych numerów pism katolickich – parafialne zeszyty formacyjne na ten miesiąc zawierające czytania mszalne na każdy dzień oraz propozycje tekstów duchowych do codziennych rozmyślań.
  17. 17. Dziś po Mszach zbierane są ofiary do puszki na budowę szkoły im.Achillesa Ratti.