W dni powszednie o godz.18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

8 września 2019 r.     23 niedziela zwykła

1. 1. Dziś, 8 września, przypada 100.rocznica konsekracji naszego kościoła. Z tej okazji zachęcamy do obejrzenia wystawy wielkoformatowej o naszej parafii na parkanie kościelnym. O godz.17.30. zapraszamy na wernisaż wystawy, który poprowadzi jej kierownik p.Krzysztof Chmarra. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować i zawiesić wystawę.
  2. 2. W niedzielę 29 września będziemy świętować 100-lecie istnienia naszej parafii. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz.11.00 pod przewodnictwem Nuncjusza apostolskiego w Polsce, abp Salvatore Pennacchio. Po Mszy - na jubileuszowy festyn.
  3. 3. W sobotę 28 września, zapraszamy na godz.15.30 – na konferencję jubileuszową Rektora Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego, prof. dr hab. Stanisława Dziekońskiego oraz na film o naszej parafii.
  4. 4. Uroczystości poprzedzą rekolekcje, które poprowadzi prałat Bogusław Kowalski, proboszcz parafii katedralnej. Rozpoczniemy je w niedzielę, 22 września.
  5. 5. Zaprośmy na uroczystości wszystkich członków naszej rodziny oraz przyjaciół, sąsiadów i znajomych. Po Mszach rozdawane będą okolicznościowe folderki z zaproszeniem na nasz Jubileusz.
  6. 6. W związku z uroczystościami mamy prośby:
    • - Prosimy wszystkie panie o przygotowanie ciasta na festyn 29 września i przyniesienie ciasta (najlepiej już pokrojonego) przed uroczystością do sali św. Faustyny na plebanii;
    • - Dziś i w przyszłą niedzielę po Mszach będą zbierane do puszek ofiary na udekorowanie naszej świątyni.
  7. 7. Przed kościołem wisi baner informujący o 100-leciu naszej parafii. Dziękuję Adamowi i jego bratu, oraz panom: Andrzejowi Sikora i Michałowi Pieńko za zawieszenie baneru.
  8. 8. PROGRAM OBCHODÓW JUBILEUSZOWYCH 100-lecia naszej Parafii.
  9. 9. PROGRAM Rekolekcji jubileuszowych.
  10. 10. W najbliższą sobotę, obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Św. Zapraszamy na Mszę św. o godz.18.00, a po niej na różaniec w intencji Kościoła i Polski oraz modlitwę „Polska pod krzyżem”. Stojąc w obliczu wzmożonych ataków na Kościół ze strony środowisk antychrześcijańskich, jako chrześcijanie, jako ludzie nadziei, ufający w siłę wspólnej modlitwy i w zwycięstwo, którego znakiem jest dla nas Krzyż Chrystusa, stańmy wszyscy do wspólnej modlitwy w blasku Krzyża Chrystusowego.
  11. 11. Dziś, o godz.10.00, w sali św.Faustyny – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
  12. 12. W przyszłą niedzielę po Mszy o 11.00 – spotkanie dla rodziców i dzieci, które pragną rozpocząć przygotowania do I Komunii św.
  13. 13. Zatroszczmy się o to, aby dzieci i młodzież rozpoczynające rok szkolny przystąpiły do spowiedzi św. Spowiedź św. przed i podczas Mszy świętych.
  14. 14. W tym tygodniu są wolne intencje mszalne.
  15. 15. Przy wejściu głównym, obok najnowszych numerów pism katolickich, leżą parafialne zeszyty formacyjne na ten miesiąc zawierające konferencje Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo.
  16. 16. Dziękujemy KŻR, a szczególnie pani Bożenie Łobejko za troskę o kwiaty w kościele i przystrojenie nimi ołtarza.