W dni powszednie o godz.18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

22 września 2019 r.        25 niedziela zwykła

1. 1. Trwa Nowenna Jubileuszowa w intencji naszej Parafii, dziś o godz.16.00, a w tygodniu po Mszy o godz.18.00. Podczas Nowenny polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkie nasze osobiste, rodzinne i parafialne prośby i dziękczynienia. Można je zgłaszać na kartkach przed Mszą o godz.18.00.
  2. 2. Dziś rozpoczynamy Jubileuszowe rekolekcje, które poprowadzi prałat Bogusław Kowalski, proboszcz parafii katedralnej. Przypomnę program rekolekcji
  3. 3. Na parkanie kościelnym wisi wystawa wielkoformatowa o historii naszej parafii. Od dziś, zachęcamy także do obejrzenia w galerii „Spinacz” kolejnej jubileuszowej wystawy poświęconej tym razem Szkole im.Achillesa Ratti, która jest wotum wdzięczności za dar stulecia Niepodległości Polski. Trzecia zapowiadana wystawa „Nasza wspólnota wiary, pracy i miłości – ludzie Targówka“, w zabytkowej dzwonnicy czyli w galerii „Lokomotywa” będzie udostępniona w przyszłą niedzielę.
  4. 4. W przyszłą niedzielę 29 września będziemy świętować 100-lecie istnienia naszej parafii. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz.11.00 pod przewodnictwem Nuncjusza apostolskiego w Polsce, abp Salvatore Pennacchio. Po Mszy Ksiądz Nuncjusz poświęci pamiątkową tablicę nuncjuszy przed kościołem oraz nowy budynek Szkoły Achillesa Ratti - główne dzieło jubileuszowe naszej parafii.  Po uroczystościach w kościele zapraszamy na jubileuszowy festyn, który jak zawsze w naszej parafii będzie miał charakter bardzo rodzinny. Podczas agapy będzie serwowany najlepszy na świecie bigos, pierożki, racuszki i naleśniki. Nie zabraknie też programu artystycznego, którego centralnym punktem będzie występ naszego Drogiego Rekolekcjonisty, pt. „Czarny humor”.
  5. 5. Zaprośmy na nasze jubileuszowe uroczystości jak najwięcej znajomych i krewnych. Przekażmy tę informację do dawnych mieszkańców Targówka Fabrycznego, z którymi mamy kontakt.
  6. 6. Przy wyjściu – będą rozdawane okolicznościowe folderki z programem obchodów Jubileuszu.
  7. 7. W związku z uroczystościami ponawiamy dwie prośby:
    1. a) Prosimy wszystkie panie o przygotowanie ciasta na festyn 29 września i przyniesienie ciasta (najlepiej już pokrojonego) przed uroczystością do sali św. Faustyny na plebanii.
    2. b) Prosimy o ofiary, które będą zbierane po Mszach do puszek na udekorowanie naszej świątyni.
  8. 8. W sobotę 28 września, zapraszamy na godz.15.30 – na konferencję jubileuszową o wychowaniu. Konferencję wygłosi Rektor Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego, prof. dr hab. Stanisław Dziekoński. Po konferencji zapraszamy na film o naszej parafii i Mszę rekolekcyjną.
  9. 9. Pragniemy, aby dzieci na Mszach o godz.11.00 aktywnie włączały się w śpiewy podczas Eucharystii. W tym celu organizujemy scholkę dziecięcą. Zapraszamy chętne dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat w środy, do sali św.Faustyny, na plebanii, o godz.17.30.