panorama kościoła i kapliczki nocą
panorama kościoła zimą
panorama kościoła i dzwonnicy zimą
widok ołtarza głównego
widok na chór

Baner

Przedszkole integracyjne "Iskierka"

.

Trwają zapisy na kolejny rok nauki.

Zapraszamy

.

Integracyjna Szkoła Podstawowa

.

 

Nauka trwa!

Zachęcamy do zapisów na następne lata

.

Stowarzyszenie Dzieci Targówka

.

Prosimy o wskazywanie właśnie SDT jako odbiorcę 1% z Państwa PIT-ów

.

Godziny odprawiania Mszy świętych:

W NIEDZIELE: o godzinie 9.00, 11.00 (z udziałem dzieci),       12.15 (z wyjątkiem okresu wakacyjnego)  i 16.30.  

W dni powszednie o godz.18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: niedziele - przed i podczas Mszy św., dni powszednie - przed Mszą św.,

22 września 2019 r.        25 niedziela zwykła

 1. 1. Trwa Nowenna Jubileuszowa w intencji naszej Parafii, dziś o godz.16.00, a w tygodniu po Mszy o godz.18.00. Podczas Nowenny polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkie nasze osobiste, rodzinne i parafialne prośby i dziękczynienia. Można je zgłaszać na kartkach przed Mszą o godz.18.00.
 2. 2. Dziś rozpoczynamy Jubileuszowe rekolekcje, które poprowadzi prałat Bogusław Kowalski, proboszcz parafii katedralnej. Przypomnę program rekolekcji
 3. 3. Na parkanie kościelnym wisi wystawa wielkoformatowa o historii naszej parafii. Od dziś, zachęcamy także do obejrzenia w galerii „Spinacz” kolejnej jubileuszowej wystawy poświęconej tym razem Szkole im.Achillesa Ratti, która jest wotum wdzięczności za dar stulecia Niepodległości Polski. Trzecia zapowiadana wystawa „Nasza wspólnota wiary, pracy i miłości – ludzie Targówka“, w zabytkowej dzwonnicy czyli w galerii „Lokomotywa” będzie udostępniona w przyszłą niedzielę.
 4. 4. W przyszłą niedzielę 29 września będziemy świętować 100-lecie istnienia naszej parafii. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz.11.00 pod przewodnictwem Nuncjusza apostolskiego w Polsce, abp Salvatore Pennacchio. Po Mszy Ksiądz Nuncjusz poświęci pamiątkową tablicę nuncjuszy przed kościołem oraz nowy budynek Szkoły Achillesa Ratti - główne dzieło jubileuszowe naszej parafii.  Po uroczystościach w kościele zapraszamy na jubileuszowy festyn, który jak zawsze w naszej parafii będzie miał charakter bardzo rodzinny. Podczas agapy będzie serwowany najlepszy na świecie bigos, pierożki, racuszki i naleśniki. Nie zabraknie też programu artystycznego, którego centralnym punktem będzie występ naszego Drogiego Rekolekcjonisty, pt. „Czarny humor”.
 5. 5. Zaprośmy na nasze jubileuszowe uroczystości jak najwięcej znajomych i krewnych. Przekażmy tę informację do dawnych mieszkańców Targówka Fabrycznego, z którymi mamy kontakt.
 6. 6. Przy wyjściu – będą rozdawane okolicznościowe folderki z programem obchodów Jubileuszu.
 7. 7. W związku z uroczystościami ponawiamy dwie prośby:
  1. a) Prosimy wszystkie panie o przygotowanie ciasta na festyn 29 września i przyniesienie ciasta (najlepiej już pokrojonego) przed uroczystością do sali św. Faustyny na plebanii.
  2. b) Prosimy o ofiary, które będą zbierane po Mszach do puszek na udekorowanie naszej świątyni.
 8. 8. W sobotę 28 września, zapraszamy na godz.15.30 – na konferencję jubileuszową o wychowaniu. Konferencję wygłosi Rektor Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego, prof. dr hab. Stanisław Dziekoński. Po konferencji zapraszamy na film o naszej parafii i Mszę rekolekcyjną.
 9. 9. Pragniemy, aby dzieci na Mszach o godz.11.00 aktywnie włączały się w śpiewy podczas Eucharystii. W tym celu organizujemy scholkę dziecięcą. Zapraszamy chętne dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat w środy, do sali św.Faustyny, na plebanii, o godz.17.30.

Kancelaria parafialna

Żywy Różaniec

Zapraszamy, dołącz do nas!

Z życia Diecezji

 

tyle się dzieje w naszej diecezji! sprawdź sam

Dla Darczyńców

Zapraszamy do odpisu 1% na nasze Stowarzyszenie Dzieci Targówka

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 dla rozwoju Mazowsza.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Zmartwychwstania Pańskiego

03-788 Warszawa

Ul. Księcia Ziemowita 39

NIP: 524-22-10-933

REGON: 013101248

Nr konta Bank Zachodni WBK: 56 1090 1043 0000 0001 0124 6212

e-mail: kancelaria@parafiazmartwychwstaniapanskiego.pl

@ Copyright Parafia Zmartwychwstania Pańskiego 2012. All rights reserved. Administrator strony: stronapzp@gmail.com