panorama kościoła i kapliczki nocą
panorama kościoła zimą
panorama kościoła i dzwonnicy zimą
widok ołtarza głównego
widok na chór

Baner

Przedszkole integracyjne "Iskierka"

.

Trwają zapisy na kolejny rok nauki.

Zapraszamy

.

Integracyjna Szkoła Podstawowa

.

 

Nauka trwa!

Zachęcamy do zapisów na następne lata

.

Stowarzyszenie Dzieci Targówka

.

Prosimy o wskazywanie właśnie SDT jako odbiorcę 1% z Państwa PIT-ów

.

Godziny odprawiania Mszy świętych:

W NIEDZIELE: o godzinie 9.00, 11.00 (z udziałem dzieci),       12.15 (z wyjątkiem okresu wakacyjnego)  i 16.30.  

W dni powszednie o godz.17.30 i 18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: niedziele - przed i podczas Mszy św., dni powszednie - przed Mszą św.,

1 marca 2020 r.     1 Niedziela Wielkiego Postu

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post, który ma charakter chrzcielny, pokutny i pasyjny. Przepisy postne.

2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: Drogę Krzyżową w piątki o godz.16.30 dla dzieci i godz.17.30 dla dorosłych oraz na Gorzkie Żale w niedziele o godz.16.00. Zachęcamy też do liturgii stacyjnej sprawowanej w kolejnych warszawskich parafiach, m.in. w naszej świątyni (w sobotę przed Niedzielą Palmową). Codziennie w kościele stacyjnym trwa całodzienna adoracja i spowiedź od godz.6.00 do 21.00. Lista kościołów stacyjnych wisi na tablicy ogłoszeń.

3. Dziś, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W naszej parafii tradycyjnie modlitwa i prelekcja na temat żołnierzy niezłomnych po Mszy o godz.16.30.

4. Warto też wiedzieć, że od dziś, od godziny 11.00 otwarta będzie Izba Pamięci w byłej katowni i więzieniu NKWD i UB przy ul. Strzeleckiej 8 na Pradze. W tygodniu Izba będzie otwarta od 10.00 do 18.00. To wielkie wydarzenie - owoc zaangażowania wielu młodych wolontariuszy oraz pracowników IPN.

5. Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, dziś zbiórka do puszek po Mszach św. na parafialną szkołę im.Achillesa Ratti – wotum wdzięczności w stulecie odzyskania niepodległości. Dziękujemy wszystkim dotychczasowym darczyńcom dzięki, którym udało się postawić budynek w stanie surowym. Obecnie trwają prace wykończeniowe na parterze.

6. Dziś, po Mszy o 11.00 – spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

7. Dziś o godz.16.00 – różaniec.

8. Jutro, o godz.18.00 Msza wypominkowa za zmarłych.

9. W pierwszy piątek – ks.Adam odwiedzi chorych w ich domach.

10. W pierwszą sobotę – nabożeństwo maryjne o 17.15.

11. W przyszłą niedzielę zapraszamy młode małżeństwa na comiesięczną Mszę św. o godz.14.00, i po niej na konferencję duchową do małżonków oraz na spotkanie i agapę.

12. Przy wejściu głównym – najnowszy parafialny zeszyt formacyjny na Wielki Post, zawierający teksty do rozważań na każdy dzień z Pisma Św. oraz homilii papieża Benedykta XVI. Obok zeszytów możemy także znaleźć ostatnie numery tygodników katolickich, a w nich bardzo ciekawe artykuły. Zachęcamy do zapoznawania się z nimi. Prosimy zabierać pisma do domu za dobrowolną ofiarą.

13. W związku z rozprzestrzeniającym się na całym świecie nowym koronawirusem wywołującym chorobę COVID-19 nasza diecezja jest w kontakcie z odpowiednimi państwowymi instytucjami. Więcej informacji na stronie diecezji warszawsko-praskiej: https://dw-p.pl/6876

14. Prosimy o przekazywanie 1% podatku na nasze parafialne Stowarzyszenie „Dzieci Targówka”. Przy gazetkach leżą ulotki. Z góry dziękujemy za okazane zainteresowanie!

Kancelaria parafialna

Żywy Różaniec

Zapraszamy, dołącz do nas!

Z życia Diecezji

 

tyle się dzieje w naszej diecezji! sprawdź sam

Dla Darczyńców

Zapraszamy do odpisu 1% na nasze Stowarzyszenie Dzieci Targówka

.

Rzezba Chrystusa PNG

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Zmartwychwstania Pańskiego

03-788 Warszawa

Ul. Księcia Ziemowita 39

NIP: 524-22-10-933

REGON: 013101248

Nr konta Bank SANTANDER: 56 1090 1043 0000 0001 0124 6212

e-mail: kancelaria@parafiazmartwychwstaniapanskiego.pl

@ Copyright Parafia Zmartwychwstania Pańskiego 2012. All rights reserved. Administrator strony: stronapzp@gmail.com