W dni powszednie o godz.18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

15 marca 2020 r.        3 Niedziela Wielkiego Postu

1. Dekret Biskupa Warszawsko-Praskiego. https://diecezja.waw.pl/6902

2. Dyspensa Biskupa Warszawsko-Praskiego od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św., https://dw-p.pl/6899.

3. Jako duszpasterze, zwracamy się do wszystkich wierzących mieszkańców naszej parafii, abyśmy POWAŻNIE i ODPOWIEDZIALNIE potraktowali Dekret naszego Biskupa oraz związane z pandemią zarządzenia Rządu i osób odpowiedzianych za nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Do czasu ustania rozprzestrzeniania się pandemii i odwołania państwowych i kościelnych zarządzeń należy:

- jeśli to możliwe - pozostawać w domach i unikać wzajemnych, bezpośrednich kontaktów;

- witać się poprzez życzliwy uśmiech, a nie poprzez podanie ręki czy pocałunek;

- myć dokładnie ręce po powrocie do domu;

- zasłaniać sobie usta przy kichaniu czy kaszlu.

4. Kilka uwag co do zachowania w kościele ze względu na wymogi higieniczne:

- Zachowujemy między sobą odpowiednią odległość, większą niż 1 metr;

- Adorujemy krzyż lub relikwie poprzez przyklęknięcie lub ukłon, a nie poprzez ucałowanie;

- Znak pokoju podczas Mszy przekazujemy sobie nawzajem poprzez skinięcie głową, a nie poprzez podawanie ręki;

- Komunię św. możemy przyjmować do ust lub na rękę (pouczenie: przyjmujemy Ciało Pana Jezusa na wyciągniętą płasko dłoń, a następnie drugą spożywamy Je przy kapłanie).

5. W tym czasie szczególnego zagrożenia zdrowia i życia pamiętajmy, że dzieje się to w okresie Wielkiego Postu, który jest nam dany przez Boga jako szansa do nawrócenia naszego serca. Wpatrujmy się w Krzyż, który jest źródłem życia wiecznego! Niech w naszych domach będzie więcej modlitwy. Korzystajmy z nadawanych przez radio, TV i internet codziennych nabożeństw. Nasz kościół w ciągu dnia będzie otwarty, by każdy w wolnej chwili mógł się w nim pomodlić. Można będzie wejść do bocznej kruchty, która jest ogrzewana (prosimy o zamykanie drzwi).

6. Zapraszamy codziennie do kościoła w dni powszednie:

- do krótkiego nawiedzenia świątyni od godz.7.00 do 18.00 (boczna kruchta);

- o godz.18.00 na Mszę św. (specyfika naszej parafii jest taka, że nie ma obawy, iż liczba uczestniczących przekroczy w dzień powszedni 50 osób);

- po Mszy św. do godz.20.00 – na adorację, podczas której będzie możliwość spowiedzi (kratki konfesjonału są codziennie poddawane starannej dezynfekcji).

7. W niedziele, aby zgromadzenie nie przekraczało liczby 50 osób, zapraszamy na Msze św. wg zwykłego porządku czyli o godz. 9.00, 11.00, 12.15 i 16.30 wiernych, którzy zamówili intencję wraz z najbliższą rodziną. Pozostałe osoby prosimy o skorzystanie z dyspensy i wypełnienie w domu - za pośrednictwem radia, TV lub internetu - niedzielnego obowiązku udziału we Mszy św. (patrz: https://twitter.com/xrytel/status/1238879515788619776).

8. Zachęcamy, do modlitewnej solidarności i modlitwy na różańcu codziennie o godz.20.30 w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie, w intencji chorych i ich rodzin, w intencji osób poddawanych kwarantannie oraz w intencji całego personelu medycznego i kierujących wszystkimi działaniami. Przyzywajmy gorliwie M.B.Łaskawej, Patronki Warszawy, która w 1662 roku ochroniła nasze miasto przed szerzącą się zarazą!

9. Nasze wielkopostne rekolekcje parafialne odbędą się w innym terminie, podanym po ustaniu epidemii.

10. W przyszłą niedzielę NIE ODBĘDĄ SIĘ PLANOWANE wcześniej spotkania dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz do Rocznicy I Komunii św.

11. We czwartek, 19 marca, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Opiekuna św. Rodziny i całego Kościoła. Msza św. o godz.18.00.

12. Prosimy o przekazywanie 1% podatku na nasze parafialne Stowarzyszenie „Dzieci Targówka”. Z góry dziękujemy za okazane zainteresowanie! Nr KRS 0000219413.

13. Prosimy osoby, które chciałyby 7 czerwca wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych Prymasa Tysiąclecia, kard. Wyszyńskiego na pl. Piłsudskiego, aby zgłosiły to jeszcze dziś, przesyłając swoje imię nazwisko i dane kontaktowe mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

14. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby: Alexandros Sarulakis, kawaler i Kamila Stefania Łukasik, panna, oboje z parafii tutejszej. Polecamy narzeczonych modlitwie.