W dni powszednie o godz.18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

22 marca 2020 r.     4 Niedziela Wielkiego Postu

1. Nasz Biskup, ks. bp Romuald Kamiński, kieruje do nas Komunikat związany z epidemią, https://diecezja.waw.pl/6923.

2. Przypominamy, że obowiązkowy udział w nabożeństwach niedzielnych i świątecznych („Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”) tylko wówczas jest ważnie spełniony (nie zaciągamy grzechu ciężkiego), gdy jest „on-line”, a nie „off-line”. Tzn. że podczas transmisji Mszy św. zachowujemy się tak jakbyśmy byli w kościele (nie jemy, nie rozmawiamy, nie wykonujemy wówczas innych zajęć, itd.).

3. Spowiedź św. jest możliwa w naszej świątyni codziennie podczas Mszy o godz.18.00 i podczas adoracji do godz.20.00. Kościół jest otwarty od 7.00 do 20.00. Wejście do bocznej kruchty.

4. W sobotę, 4 kwietnia, nasza świątynia będzie kościołem stacyjnym. Przez cały dzień od godz. 6.00 do 21.00 będzie trwała spowiedź.

5. Zgodnie z dekretem naszego Biskupa, w Niedzielę Palmową, w Wielkim Tygodniu i w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego – zapraszamy do udziału w liturgii za pośrednictwem mediów, a do kościoła przede wszystkim osoby, które zamówiły intencję mszalną. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

6. Okres Wielkiego Postu to czas obowiązkowych rekolekcji. W internecie możemy znaleźć bardzo wiele propozycji, wśród nich kazania zmarłego wczoraj śp. ks.Piotra Pawlukiewicza. Zachęcamy do skorzystania z nich, by pogłębić swoją więź z Chrystusem Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym.

7. Prosimy o wrażliwość wobec osób chorych, starszych i przebywających na kwarantannie, by dzwonić do nich i pytać o potrzeby. Zakupy można zostawić pod drzwiami.

8. Kancelaria parafialna będzie nieczynna do odwołania. Jeśli to możliwe prosimy przesyłać zapytania drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W sprawach wyjątkowych prosimy o kontakt z księdzem po Mszy o godz.18.00.

9. Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret udzielający odpustu zupełnego wiernym zarażonym koronawirusem, przebywającym na kwarantannie, a także pracownikom służby zdrowia, rodzinom i wszystkim w jakikolwiek sposób dotkniętym tym problemem. http://idziemy.pl/kosciol/odpust-zupelny-dla-dotknietych-koronawirusem/63532;

10. Dziękujemy za odpowiedzialne stosowanie się do wymogów higienicznych podczas epidemii.

11. Zachęcamy, do modlitewnej solidarności i modlitwy na różańcu codziennie o godz.20.30 w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie, w intencji chorych i ich rodzin, w intencji osób poddawanych kwarantannie oraz w intencji całego personelu medycznego i kierujących wszystkimi działaniami. Przyzywajmy gorliwie M.B.Łaskawej, Patronki Warszawy, która w 1662 roku ochroniła nasze miasto przed szerzącą się zarazą!

12. We środę, 25 marca, uroczystość Zwiastowania NMP. Msza św. o godz.18.00.

13. Prosimy o przekazywanie 1% podatku na nasze parafialne Stowarzyszenie „Dzieci Targówka”. Z góry dziękujemy za okazane zainteresowanie! Nr KRS 0000219413.

14. Tygodniki „Idziemy” i „Gość Niedzielny” są dostępne w formie elektronicznej. Więcej info na stronie http://www.idziemy.pl oraz http://e.gosc.pl/.