W dni powszednie o godz.17.30 i 18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

17 maja 2020 r.     6 Niedziela Wiekanocna

1. Jutro będziemy obchodzić 100.rocznicę urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Przy tej okazji warto wspomnieć, że rozpoczął się proces beatyfikacyjny jego rodziców, Karola i Emilii Wojtyłów, pokazujący jak wielka jest rola matki i ojca w wychowaniu dziecka do świętości.

2. W przyszłą niedzielę, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. W najbliższy piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha Św. codziennie podczas nabożeństwa majowego.

4. Nabożeństwa majowe - w dni powszednie sprawowane są po Mszy wieczornej czyli ok. godz.18.30, a w niedziele o godz.16.00.

5. Zapraszamy do uczestniczenia w liturgii Mszy św. w kościele, a przy większej ilości wiernych, także na zewnątrz kościoła (włączone jest nagłośnienie), zachowując obecne przepisy, m.in. zachowywanie odpowiedniej odległości i noszenie maseczek (max ilość wiernych we wnętrzu naszej świątyni to obecnie 37 osób).

6. Dziękujemy za ofiary składane na poprawienie nagłośnienia na zewnątrz kościoła.

7. Porządek Mszy św. w niedziele: o godz.9.00, 11.00, 12.15 i 16.30.

8. W tym tygodniu w dni powszednie Msze św. sprawowane będą sprawowane tylko o godz.18.00, dodatkowo w piątek Msza św. o 7.30.

9. W niedziele udzielamy w kościele Komunii św. osobom, które wcześniej uczestniczyły we Mszy św. za pośrednictwem mediów. Komunia św. jest udzielana o godz.10.00, 12.00, 13.15 i 17.30.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych (także drogą mailową), m.in. o zdrowie i o Boże Błogosławieństwo dla Rodziny, a także za zmarłych .

11. Codziennie w dni powszednie, po Mszy o godz.18.00 – Adoracja do godz.19.30 w intencji o ustanie epidemii (i w intencjach osobistych). Zapraszamy także w każdą środę na adorację w godz.21.00-22.00.

12. Zachęcamy, też do solidarnej modlitwy w powyższej intencji w domach na różańcu codziennie o godz. 20.30.

13. Przypominamy wiernym o obowiązku przyjęcia Komunii św. wielkanocnej.

14. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy w tym trudnym czasie składają ofiary na utrzymanie naszego kościoła. Polecamy ich w naszej codziennej modlitwie! NR KONTA PARAFIALNEGO: 56 1090 1043 0000 0001 0124 6212.

15. Prosimy o wrażliwość wobec osób chorych, starszych i przebywających na kwarantannie.

16. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom za piękne kwiaty do ołtarza.

17. Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” oraz „Gość niedzielny”. Pisma są wyłożone na ławce, prosimy zabierać je do domu.

18. Tygodniki „Idziemy” i „Gość Niedzielny” są dostępne też w formie elektronicznej. Więcej info na stronie https://diecezja.waw.pl/6945/ oraz http://e.gosc.pl/.

19. Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. Jeśli to możliwe prosimy przesyłać zapytania drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W sprawach wyjątkowych prosimy o kontakt z księdzem w dni powszednie po Mszy o godz.18.00.

20. Kurs on-line dla narzeczonych, trzecia seria, https://dw-p.pl/7012/

21. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby:

1. - Karol Jurga, kawaler z par. tut. i Monika Mielnicka, panna z par.Miłosierdzia Bożego w Łęgu Starościńskim
  1. - Tomasz Włodkowski, kawaler i Magdalena Zembko, panna, oboje z par. tut.
  1. - Jarosław Daniel Rabczuk, kawaler, Renata Wiesława Markucińska, panna, oboje z par. Objawienia Pańskiego w Bliznem
  1. - Paweł Kieszonkowski, kawaler i Joanna Filipowicz, panna, oboje z par. tut.
  1. - Jacek Michał Czarzasty, kawaler i Monika Ewa Szponar, panna, oboje z par. tut.