W dni powszednie o godz.17.30 i 18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

24 maja 2020 r.     Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W przyszłą niedzielę, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zatem w sobotę wieczorem wigilia uroczystości. Zapraszamy na Mszę o godz. 18:00 z rozbudowaną Liturgią Słowa. Kilka czytań, podobnie jak w Wigilię Paschalną, byśmy lepiej przygotowali się na przyjęcie Ducha Świętego.

2. Nabożeństwa majowew dni powszednie sprawowane są po Mszy wieczornej czyli ok. godz. 18.30, a w niedziele o godz. 16.00. Po nabożeństwie majowym – nowenna do Ducha Św.

3. Zapraszamy do uczestniczenia w liturgii Mszy św. w kościele, a przy większej ilości wiernych, możliwe jest uczestniczenie także na zewnątrz kościoła (włączone jest nagłośnienie), zachowując obecne przepisy, m.in. zachowywanie odpowiedniej odległości i noszenie maseczek (max ilość wiernych we wnętrzu naszej świątyni to obecnie 37 osób).

4. Dziękujemy za ofiary składane do puszek przy gazetach na poprawienie nagłośnienia na zewnątrz kościoła.

5. Porządek Mszy św. w niedziele: o godz.9.00, 11.00, 12.15 i 16.30.

6. W tygodniu w dni powszednie Msze św. sprawowane są o godz. 17.30 i 18.00, dodatkowo w piątek Msza św. o godz. 7.30.

7. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych (także drogą mailową).

8. Codziennie w dni powszednie, po Mszy o godz.18.00 – Adoracja do godz.19.30 w intencji dziękczynnej za łagodne przejście epidemii w Polsce (w porównaniu z innymi krajami). Zapraszamy także w każdą środę na adorację w godz. 21.00-22.00.

9. Zachęcamy, też do solidarnej modlitwy w powyższej intencji w domach na różańcu codziennie o godz. 20.30.

10. Dziś Dzień modlitwy za Kościół prześladowany w Chinach.

11. Przypominamy wiernym o obowiązku przyjęcia Komunii św. wielkanocnej.

12. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy w tym trudnym czasie składają ofiary na utrzymanie naszego kościoła. Polecamy ich w naszej codziennej modlitwie! NR KONTA PARAFIALNEGO: 56 1090 1043 0000 0001 0124 6212.

13. Prosimy o wrażliwość wobec osób chorych, starszych i przebywających na kwarantannie.

14. Dziękujemy p .Bożenie Łobejko za piękne kwiaty do ołtarza oraz prowadzenie w tygodniu śpiewu podczas Mszy św. i nabożeństw majowych.

15. Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” oraz „Gość niedzielny”. Pisma są wyłożone na ławce, prosimy zabierać je do domu za dobrowolną ofiarą.

16. W tym tygodniu otwieramy ponownie Kancelarię parafialną, która będzie czynna do 26 czerwca tak jak zwykle: we wtorki, środy i piątki w godz.19.00-20.00 oraz we czwartki w godz. 16.30-17.30. W okresie wakacyjnym będzie obowiązywał inny grafik.

17. Kurs on-line dla narzeczonych, trzecia seria, https://dw-p.pl/7012.

18. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby:

– Karol Jurga, kawaler z par. tut. i Monika Mielnicka, panna z par.Miłosierdzia Bożego w Łęgu Starościńskim

– Tomasz Włodkowski, kawaler i Magdalena Zembko, panna, oboje z par. tut.

– Jarosław Daniel Rabczuk, kawaler, Renata Wiesława Markucińska, panna, oboje z par. Objawienia Pańskiego w Bliznem

– Paweł Kieszonkowski, kawaler i Joanna Filipowicz, panna, oboje z par. tut.

– Jacek Michał Czarzasty, kawaler i Monika Ewa Szponar, panna, oboje z par. tut.

Polecamy narzeczonych modlitwie.