W dni powszednie koncelebrowana o godz. 18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

7 czerwca 2020 r.     Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Dzięki Bogu i mądrym, odpowiedzialnym ludziom udało się w Polsce w miarę łagodnie przejść czas szalejącej od kilku miesięcy na świecie pandemii. Pamiętajmy jednak, że zagrożenie epidemiczne nadal istnieje. Stąd prosimy, aby w kościele:

1) nosić maseczki,

2) zachowywać odlegości (tzw.dystans społeczny),

3) do Komunii podchodziły najpierw osoby, pragnące przyjąć Pana Jezusa na rękę, a dopiero po nich – osoby przyjmujące Komunię św. do ust.

2. W najbliższy czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. Eucharystia o godz.9.00 i 16.00. Po ostatniej Mszy czyli ok. godz.16.30 wyruszy tradycyjna procesja do 4 ołtarzy. Prosimy podczas nabożeństw i procesji zakładać maseczki i zachowywać dystans 2 m (nie obowiązuje to najbliższej rodziny i osób mieszkających razem). Spotkanie w sprawie przygotowania ołtarzy i procesji dziś o godz.17.30 w kościele.

3. W najbliższą sobotę czterech mężczyzn z naszej wspólnoty przyjmie z rąk Księdza Biskupa posługę szafarzy nadzwyczajnych Eucharystii. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę o godz.11.00, na której będą oni przedstawieni całej parafii. Po tej Mszy zapraszamy małżeństwa z Grupy Młodych Małżeństw na spotkanie formacyjne.

4. W niedzielę, 21 czerwca, na Mszy o godz.12.30 odbędzie się uroczystość I Komunii św. czwórki dzieci z naszej szkoły.

5. Katecheza przed chrztem dziecka – w niedzielę, 21 czerwca o godz.10.00.

6. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca P.Jezusaw dni powszednie sprawowane są po Mszy wieczornej czyli o godz.18.30, a w niedziele o godz.16.00.

7. Codziennie przez cały czerwiec zapraszamy w dni powszednie po Mszy o godz.18.00 na prywatną Adorację do godz.19.30 w intencji o ustanie pandemii. Zapraszamy także w każdą środę na adorację w godz.21.00-22.00.

8. Zachęcamy, też do solidarnej modlitwy w powyższej intencji w domach na różańcu codziennie o godz. 20.30.

9. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby:

– Paweł Kazimierz Sakowiec, kawaler i Marta Malinowska, panna, oboje z par. tut.

– Rafał Edmund Koźbiał, kawaler i Barbara Lesicka, panna, oboje z par. tut.

– Bartłomiej Mucha, kawaler z par. tut. i Justyna Gołębiewska, panna z par. Wniebowzięcia NMP w Wwie.

Polecamy narzeczonych modlitwie.