W dni powszednie koncelebrowana o godz. 18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

14 czerwca 2020 r.         11 Niedziela zwykła

1. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim uczestnikom tegorocznej procesji Bożego Ciała, a zwłaszcza panu Andrzejowi Sikora za przygotowanie procesji i budowniczym czterech ołtarzy. Msza św. w ich intencji oraz ich rodzin będzie sprawowana w niedzielę, 12 lipca o godz.11.00.

2. W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, po Mszy św. o godz.18.00 poświęcenie wianków i procesja eucharystyczna

3. W piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitwy o świętość dla kapłanów. Zapraszamy na Mszę św. o godz.18.00. Z racji na uroczystość nie obowiązuje piątkowy post.

4. Od jutra będą sprawowane w dni powszednie Msze św. koncelebrowane o godz.18.00 (Mszy o godz.17.30 nie będzie, chyba, że ktoś zamówi dodatkową intencję).

5. Nadal prosimy, aby w kościele:

- nosić maseczki,

- zachowywać 2 m odległości (nie obowiązuje to najbliższej rodziny i osób mieszkających razem).

6. Komunia św. jest udzielana w następującym porządku:

- prosimy, aby do Komunii podchodziły najpierw osoby, pragnące przyjąć Pana Jezusa na rękę, a dopiero po nich – osoby przyjmujące Komunię św. do ust.

7. Wczoraj czterech mężczyzn z naszej wspólnoty przyjęło w katedrze na uroczystej Mszy św. z rąk Księdza Biskupa specjalne Błogosławieństwo tzw. Promocję do posługi szafarzy nadzwyczajnych Eucharystii. Są to:

- Pan Piotr Burczaniuk

- Pan Adam Fabijańczyk

- Pan Bartosz Góralski

- Pan Karol Wędołowski

Polecajmy w modlitwie nowych szafarzy jak i ich rodziny Dobremu Bogu.

8. Po Mszy o godz.11.00 zapraszamy małżeństwa z Grupy Młodych Małżeństw na spotkanie formacyjne.

9 .W niedzielę, 21 czerwca, na Mszy o godz.12.30 odbędzie się uroczystość I Komunii św. czwórki dzieci z naszej szkoły.

10. Katecheza przed chrztem dziecka – w niedzielę, 21 czerwca o godz.10.00.

11. W rocznicę pierwszej wywózki więźniów do obozu w Auschwitz, obchodzimy dziś Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. 14 czerwca 1940 r. z więzienia w Tarnowie Niemcy przetransportowali do obozu w Auschwitz grupę 728 Polaków, między innymi żołnierzy kampanii wrześniowej. Był to pierwszy masowy transport więźniów do nowo założonego obozu. Dzień ten uznawany jest za początek działalności obozu koncentracyjnego Auschwitz.

12. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby:

– Bartłomiej Mucha, kawaler z par. tut. i Justyna Gołębiewska, panna z par. Wniebowzięcia NMP w Wwie,

– Sylwester Alana Szczypiński, kawaler z par. św. Małgorzaty w Kiernozi, Anna Pędzich, panna z par. tut.

Polecamy narzeczonych modlitwie.