W dni powszednie koncelebrowana o godz. 18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

21 czerwca 2020 r.     12 Niedziela zwykła

1. Dziś, na Mszy o godz.12.30 odbędzie się uroczystość I Komunii św. czwórki dzieci z naszej szkoły.

2. Katecheza przed chrztem dziecka – dziś o godz.10.00.

3. Msza św. na zakończenie roku szkolnego – w piątek, 26 czerwca o godz.7.30.

4. W dni powszednie Msze św. są koncelebrowane o godz.18.00 (Spowiedź św. przed Mszą lub po Mszy św. podczas adoracji do godz.19.30).

5. Zachęcamy do spowiedzi na koniec roku szkolnego dzieci i młodzież.

6. We środę, 24 czerwca, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

7. Nadal prosimy, aby wewnątrz kościola:

- nosić maseczki,

- zachowywać 2 m odległości (nie obowiązuje to najbliższej rodziny i osób mieszkających razem).

8. Komunia św. jest udzielana w następującym porządku:

prosimy, aby do Komunii podchodziły najpierw osoby, pragnące przyjąć Pana Jezusa na rękę, a dopiero po nich – osoby przyjmujące Komunię św. do ust.

9. W przyszłą niedzielę wybory Prezydenta RP. Komisja wyborcza przekazuje nam kilka uwag i próśb:

1) Bezpieczeństwo

Wyborcy muszą mieć maski i rękawiczki. W kolejce należy zachować bezpieczny odstęp ok.1,5 m. Lokale wyborcze mają być wietrzone raz na godzinę, a powierzchnie dezynfekowane. W lokalu będzie mogła przebywać nie więcej niż jedna 1 osoba na 4 m2 powierzchni. Przy wejściu, w widocznym miejscu, ma być umieszczony płyn do dezynfekcji rąk dla wyborców.

2) Głosowanie korespondencyjne.

Wyborca, który zgłosił się do głosowania korespondencyjnego nie będzie mógł zagłosować osobiście, nawet jeśli nie otrzymał pocztą pakietu do głosowania. Jego decyzja będzie oznaczona na liście.

3) Meldunek.

Wyborcy z meldunkiem tymczasowym nie mogą przystąpić do głosowania. Nie będzie ich na liście.

4) Głosowanie przez pełnomocnika.

Gdy wyborca dał pełnomocnictwo komuś innemu, ale się rozmyślił i przyjdzie sam zagłosować, ale pełnomocnik go uprzedził, to akt został już dokonany i wyborca nie będzie mógł zagłosować. Pełnomocnik kwituje swoim nazwiskiem odbiór karty do głosowania.

5) Kolejki.

Nikt nie lubi stać w kolejce, a szczególnie w czasie pandemii, gdy jest to niebezpieczne. Jednakże kolejki w tym dniu będą nieuniknione dlatego gorąca prośba aby zaplanować dzień tak, żeby je ograniczyć. Np. nie wybierać się całymi rodzinami, zostawić dzieci w domu, seniorzy mogą dać pełnomocnictwo do wyboru bliskim osobom, przyjść rano kiedy jest najmniej ludzi...