W dni powszednie koncelebrowana o godz. 18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

5 lipca 2020 r.     14 Niedziela zwykła

1. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca, Msza św. wypominkowa za zmarłych o godz.18.00.

2. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje w naszej parafii porządek wakacyjny:

- W niedziele nie ma Mszy o godz.12.15. Msze św. w niedziele i w uroczystość 15 sierpnia: o godz.9.00, 11.00 i 16.30. W dni powszednie o godz.18.00;

- Adoracja w każdą środę w godz.21.00-22.00 i w niedziele, przed Mszą, od godz.16.00 (połączona często z nabożeństwem);

- Kancelaria parafialna: czynna jest we wtorki i środy, w godz.19.00-20.00.

3. Dziś, z racji na pierwszą niedzielę miesiąca – o godz.16.00 różaniec i spotkanie KŻR.

4. Nadal prosimy, aby wewnątrz kościoła:

- nosić maseczki,

- zachowywać 2 m odległości (nie obowiązuje to najbliższej rodziny i osób mieszkających razem).

5. Komunia św. jest udzielana w następującym porządku:

- prosimy, aby do Komunii podchodziły najpierw osoby, pragnące przyjąć Pana Jezusa na rękę, a dopiero po nich – osoby przyjmujące Komunię św. do ust.

- Niezależnie od formy – przypominamy, aby robić to z największą czcią dla Najświętszego Sakramentu, m.in. przed przyjęciem Komunii św. przyklękamy na jedno kolano (oczywiście, nie obowiązuje to osób chorych i w podeszłym wieku)

- Każdy, kto przyjmowałby Najświętszą Hostię na dłoń, powinien pamiętać o odpowiedniej postawie i ułożeniu rąk. Komunię świętą należy przyjmować na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą, a następnie, stojąc przed kapłanem, prawą ręką włożyć Hostię do ust; w żadnym wypadku nie wolno odchodzić z Hostią na dłoni od ołtarza.

6. Bardzo dziękujemy p.Bożenie Łobejko za troskę o kwiaty przy ołtarzu.

7. Dziękujemy wszystkim za ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni i działalność duszpastersko-edukacyjno-charytatywną naszej parafii. Bóg zapłać za datki złożone na tacę i przelewy na konto parafialne.

8. Za tydzień druga tura wyborów na Prezydenta RP.