W dni powszednie koncelebrowana o godz. 18.00 a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

19 lipca 2020 r.       16 niedziela zwykła

1. Za tydzień w niedzielę błogosławieństwo kierowców i samochodów po każdej Mszy Świętej.

2. Bóg zapłać pani Małgorzacie Lewickiej i jej rodzinie za kolejną partię parafialnych „krówek” dla dzieci. Także anonimowemu darczyńcy za koszyk ze słodyczami również dla dzieci z naszej parafii.

3. Centrum Kultury i Aktywności przy ul. Siarczanej 6 zaprasza:

- W niedzielę 19 lipca w godzinach 15-19 przed budynkiem CKiA przy ul. Siarczanej zapraszamy dzieci do namiotu widowiskowego. Będzie przedstawienie muzyczne i szereg atrakcji – wstęp wolny, obowiązują zapisy.

- W każdy czwartek o godzinie 17.00 zapraszamy dzieci na przedstawienia teatralne – wstęp wolny, obowiązują zapisy.

- W niedziele 26 lipca o godz. 20.00 zapraszamy na koncert „Operetki Czar” na najpiękniejsze walce i arie operetkowe.

4. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje w naszej parafii porządek wakacyjny:

- w niedziele nie ma Mszy o godz. 12.15 a w dni powszednie jest tylko o godz.18.00,

- adoracja jest w każdą środę w godz. 21.00-22.00 oraz niedzielę od godz.16.00-16:30 (połączona często z nabożeństwem),

- kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i środy, w godz.19.00-20.00.

5. Nadal prosimy, aby wewnątrz kościoła:

- nosić maseczki,

- zachowywać 2m odległości (nie obowiązuje to najbliższej rodziny i osób mieszkających razem),

- a do Komunii aby podchodziły najpierw osoby, pragnące przyjąć Pana Jezusa na rękę, dopiero po nich osoby przyjmujące Komunię św. do ust.

6. Bardzo dziękujemy ofiarodawcom z Kół Żywego Różańca za kwiaty, a pani Bożenie Łobejko za troskę o nie i przystrojenie nimi ołtarza.

7. Przy wejściu głównym, leżą najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny”, „Idziemy”.

8. W tym tygodniu trzy święta: w środę św. Marii Magdaleny, w czwartek św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, w sobotę św. Jakuba, Apostoła. W piątek natomiast wspomnienie św. Kingi.