W dni powszednie o godz. 7.15 oraz koncelebrowana o godz. 18.00, a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

27 września 2020 r.     26 niedziela zwykła

1. W najbliższą sobotę, 3 października, przybędzie do naszej parafii nasz ordynariusz, ks. bp Romuald Kamiński. Podczas uroczystej Mszy o godz.18.00 poświęci chorągiew ufundowaną przez parafian na jubileusz 100-lecia istnienia naszej wspólnoty, a po Eucharystii poświęci pierwsze piętro nowego budynku szkoły im. Achillesa Ratti. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość wszystkich parafian!

2. Dziś, na Mszy o godz.11.00 odbędzie się uroczystość Rocznicy I Komunii św. Dziękujemy rodzicom za dar na potrzeby naszej świątyni.

3. Zapraszamy dziś na spotkanie parafialnej Grupy Młodych Małżeństw. O godz.14.00 Msza św. dla małżonków i dzieci, i po niej spotkanie.

4. W tym tygodniu:

- Jutro – św. Wacława, męczennika, patrona Czech.

- We wtorek - uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej. Przypadające na ten dzień Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała zostało w naszej Diecezji przeniesione na sobotę.

- W środę – wspomnienie św. Hieronima, tłumacza Biblii na jęz. Łaciński.

- W czwartek – w pierwszy czwartek miesiąca i wspomnienie św. Teresy od Dz. Jezus – modlitwa za kapłanów o dar świętości i o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu. Tego dnia rozpoczynamy nabożeństwa październikowe. Będziemy wspólnie modlić się na różańcu w dni powszednie o godz.17.30, a w niedziele o godz.16.00.

- W piątek – pierwszy piątek miesiąca i wspomnienie św. Aniołów Stróżów, ks. Adam odwiedzi chorych. Spowiedź pierwszopiatkowa od godz. 17.45.

- W pierwszą sobotę miesiąca pomodlimy się do M.B. podczas nabożeństwa różańcowego o godz.17.15

5. Gorąco dziękujemy panu Andrzejowi Sikora za pomoc finansową przy renowacji świątyni, a pani Izabeli Wieraszka za prace porządkowe przy kościele.

6. Dziś, podczas Mszy Św. o godz. 16.30 zaśpiewają: Chór Św. Włodzimierza, chór parafii Św.Rodziny oraz zespół wokalny Sarabanda. Po Mszy będzie możliwość wysłuchania krótkiego koncertu wymienionych zespołów. Ten wspólny występ odbywa się w ramach Spotkania Chórów i Zespołów Targówka, organizowanego od pięciu lat przez naszą parafię, a dofinansowanego przez Urząd Dzielnicy Targówek. Spotkanie poprowadzi p.Anna Sagan. Zapraszamy!

7. Z uwagi na to, że od 1 września, wprowadziliśmy dodatkową Msze poranną, która jest sprawowana w dni powszednie o godz. 7.15 – można zamawiać nowe intencje mszalne, w tym: także Msze gregoriańskie.

8. Nadal prosimy, aby wewnątrz kościoła:

nosić maseczki,

9. Przy wejściu głównym, leżą najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny”, „Idziemy”. Prosimy zabierać starsze egzemplrze do domu…

10. Dziś po Mszach zbieramy do puszek ofiary na konserwację i utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.