W dni powszednie o godz. 7.15 oraz koncelebrowana o godz. 18.00, a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

4 października 2020 r.        27 niedziela zwykła

1. Miesiąc październik jest miesiącem różańcowym. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz.17.30, a w niedziele o godz.16.00. Wszystkich mężczyzn zapraszamy na specjalny różaniec tylko dla nich – w każdą pierwszą środę miesiąca o godz.20.30.

2. Rozpoczynamy przygotowania do Bierzmowania dla młodzieży z klas ósmych i starszych. Zapraszamy kandydatów, by zgłaszali się do ks.Adama najpóźniej do niedzieli 18 października.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Papieski. Po Mszach będą zbierane do puszek datki na Dzieło Nowego Tysiąclecia – pomoc stypendialną dla utalentowanych uczniów z biedniejszych rodzin.

4. W tym tygodniu:

- Jutro – św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 – Msza św. wypominkowa za zmarłych.

- W środę – NMP Różańcowej.

5. Zapraszamy na dodatkową Msze poranną, która jest sprawowana w dni powszednie o godz. 7.15 .

6. Nadal prosimy, aby wewnątrz kościoła:

- nosić maseczki,

7. Przy wejściu głównym, leżą najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny”, „Idziemy”. Także nowe parafialne zeszyty formacyjne na ten miesiąc.

8. W galerii „Spinacz” nowa wystawa - prace trójki autorów: wiersze Moniki Oliszewskiej - Pieśni kościelne i Katarzyny Soboń z Wrocławia - Modlitwy oraz fotografie Marcina Brzomińskiego przedstawiające kurpiowskie krzyże i kapliczki.  Wróciły również niektóre prace z wystawy Solarigrafia 2017. Zachęcamy do obejrzenia.

9. W dniu dzisiejszym - w Niedzielę św. Franciszka - odpowiadamy na wezwanie Ojca Świętego i łączymy się jako Kościół w modlitwie za cały świat stworzony. Modlitwa - na naszej stronie internetowej.

10. Szkoła Wyspa JP2 zaprasza na XVI Rajd Rowerowy „Za Papieżem na rowerze”, który odbędzie się w sobotę 10 października pod hasłem "Kierunek Radzymin - w 100-lecie Cudu nad Wisłą". Więcej informacji na www.wyspajp2.pl

11. Papież Franciszek, w swojej encyklice Laudato si’ wzywa nas, byśmy “usłyszeli wołanie ziemi i krzyk ubogich”. Jako odpowiedź na ten apel pomodlimy się teraz modlitwą za naszą ziemię:

Wszechmogący Boże,
który jesteś w całym wszechświecie
oraz w najmniejszym z Twoich stworzeń,

Ty, który otaczasz Swą czułością wszystko, co istnieje,
ześlij na nas moc Swojej miłości,
byśmy zatroszczyli się o życie i piękno.

Napełnij nas pokojem, abyśmy żyli jak bracia i siostry
i nikomu nie wyrządzali krzywdy.

Boże ubogich,
pomóż nam uratować opuszczonych i zapomnianych tej ziemi,
którzy znaczą tak wiele w Twoich oczach.

Ulecz nasze życie,
byśmy strzegli świata, a nie łupili go,
byśmy rozsiewali piękno,
a nie skażenie i zniszczenie.

Dotknij serc
tych, którzy szukają jedynie zysków
kosztem ubogich i ziemi.

Naucz nas odkrywania wartości każdej rzeczy,
kontemplowania w zadziwieniu,
uznania, że jesteśmy głęboko zjednoczeni
z każdym stworzeniem
w naszej pielgrzymce ku Twej nieskończonej światłości.

Dziękujemy, że jesteś z nami każdego dnia.
Wspieraj nas, prosimy, w naszych zmaganiach
na rzecz sprawiedliwości, miłości i pokoju.