W dni powszednie o godz. 7.15 oraz koncelebrowana o godz. 18.00, a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

11 października 2020 r.       28 niedziela zwykła

1. Dziś obchodzimy XX Dzień Papieski, pod hasłem „Totus Tuus” (cały Twój). Po Mszach zbierane są do puszek datki na Dzieło Nowego Tysiąclecia – pomoc stypendialną dla utalentowanych uczniów z biedniejszych rodzin.

2. W tym miesiącu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz.17.30, a w niedziele o godz.16.00.

3. Rozpoczynamy przygotowania do Bierzmowania dla młodzieży z klas ósmych i starszych. Zapraszamy kandydatów, by zgłaszali się do ks.Adama najpóźniej do przyszłej niedzieli 18 października.

4. Za dwa tygodnie, w niedzielę 25 października o godz.10.30 – spotkanie w kościele dla rodziców i dzieci, które pragną rozpocząć lub kontynuować przygotowania do I Komunii św.

5. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii wspomnienia:

- Jutro - bł. Jana Beyzyma, polskiego apostoła wśród trędowatych na Madagaskarze.

- We wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, który po upadku powstania styczniowego założył kilkanaście działających w ukryciu zgromadzeń zakonnych, aby m.in. ocalić Kościół i Polaków przed rusyfikacją.

- We środę – św. Małgorzaty Marii Alacoque, której zawdzięczmy rozkwit kultu Najśw. Serca Jezusowego.

- W czwartek – św. Teresy z Avila, reformatorki zakonu karmelitów.

- W piątek – św. Jadwigi Śląskiej.

- W sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego.

6. Zapraszamy na dodatkową Msze poranną, która jest sprawowana w dni powszednie o godz. 7.15 .

7. Przypominamy o obowiązku zakrywania wewnątrz kościoła ust i nosa.

8. Przy wejściu głównym, leżą najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny”, „Idziemy”. Także nowe parafialne zeszyty formacyjne na ten miesiąc.

9. Przedszkole „Iskierka” i Fundacja edukacyjna „Non verba” zapraszają w najbliższą sobotę na warsztaty wprowadzające w pedagogikę Marii Montessori. Zajęcia odbędą się w sali szkoły im. Achillesa Ratti w godz.10.00-14.00. Zapisy mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

10. W galerii „Spinacz” nowa wystawa. Zachęcamy do obejrzenia i dziękujemy p.Krzysztofowi Chmara za jej przygotowanie!

11. Nasza parafianka, pani Monika, organizuje akcję pomocy dla chorego na SMA 7-miesięcznego Nikosia. Można mu pomóc przynosząc w przyszłą niedzielę z domu nakrętki, i przekazując je do pojemnika stojącego przy wejściu do kościoła. Więcej informacji na stronie https://www.siepomaga.pl/zycie-nikosia.