W dni powszednie o godz. 7.15 oraz koncelebrowana o godz. 18.00, a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

1 listopada 2020 r.        Uroczystość Wszystkich Świętych

1. Dzis, 1 listopadaUroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz.9.00, 11.00, 12.15 i 16.30. Po Mszy o 16.30 – procesja żałobna z wyczytaniem wypominków jednorazowych.

2. W Dzień Zaduszny, 2 listopada, o godz.18.00 Msza za zmarłych i po niej - procesja żałobna z wyczytaniem wypominków jednorazowych.

3. W bieżącym roku, w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, przez cały listopad (a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych) będzie można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Więcej info episkopat.pl/stolica-apostolska-odpust-dla-wiernych-zmarlych-przez-caly-listopad

4. W listopadzie odprawiamy tzw. Mszę św. gregoriańską za zmarłych: w dni powszednie o godz.18.00, a w niedziele o godz.16.30. Wypominki listopadowe będą wyczytywane przed Mszami. Natomiast wypominki jednorazowe będą czytane podczas procesji żałobnej: 1 listopada po Mszy o godz.16.30, i 2 listopada po Mszy o godz.18.00.

5. Na stoliczku przy wejściu do kościoła obok prasy katolickiej leżą karteczki na wypominki jednorazowe, listopadowe i roczne.

6. Wypominki roczne – to Msza św. za zmarłych sprawowana przez cały rok w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.18.00, począwszy od grudnia.

7. Do chwili odwołania obecnych zasad walki z epidemią, można zamawiać intencje mszalne oraz wypominki także drogą mailową. Ofiarę można przekazać przelewem.

8. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy w tym trudnym czasie składają ofiary na utrzymanie naszego kościoła. Polecamy ich w naszej codziennej modlitwie! NR KONTA PARAFIALNEGO: 56 1090 1043 0000 0001 0124 6212.

9. W ramach akcji „Różaniec do granic”, będziemy codziennie odmawiali Różaniec podczas oktawy 1-8 listopada: w tygodniu o godz.17.30, a w niedziele – o godz.16.00. Chcemy przez ręce Maryi ofiarować Bogu to wynagrodzenie za te dzieci, którym nie pozwolono się urodzić. Więcej informacji o tej pobożnej inicjatywie na www.rozaniecdogranic.pl.

10. Dziękujemy mężczyznom, którzy w tych ostatnich dniach czuwali przy naszym kościele z różańcem w ręku, broniąc świątyni przed aktami wandalizmu, terroryzmu i przed zbeszczeszczeniem Najśw. Sakramentu.

11. Zachęcamy do przeczytania artykułu ks. prof Jacka Grzybowskiego teologiapolityczna.pl/ks-jacek-grzybowski-odnalezc-prawde-o-powinnosciach-wobec-czlowieka-2

12. Dziękujemy p.Bożenie Łobejko za piękne kwiaty i ułożenie ich przy ołtarzu.

13. W tym tygodniu::

- W pierwszą środę miesiąca zapraszamy panów na męski różaniec o godz.20.30 Przypominamy też, że w każdą środę w naszym kościele jest adoracja w godz. 21.00-22.00.

- W pierwszy czwartek miesiąca – wspomnienie św. Karola Boromeusza, pomodlimy się o świętość dla kapłanów i o nowe, dobre powołania do kapłaństwa i zakonu.

- W pierwszy piątek miesiąca – ks. Adam odwiedzi chorych; zapraszamy też na dodatkową Mszę św. dla matek z małymi dziećmi o godz.9.00, i na spowiedź pierwszo piątkową od godz.17.30.

- W pierwszą sobotę miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz.17.15.

14. Przy wejściu głównym, leżą najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny”, „Idziemy”, a także parafialne zeszyty do codziennej medytacji na miesiąc listopad.

15. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński Michał Kurek, kawaler i Justyna Edyta Jeżewska, panna, oboje z parafii tutejszej.