W dni powszednie o godz. 7.15 oraz koncelebrowana o godz. 18.00, a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

8 listopada 2020 r.     32 niedziela zwykła

1. W tym roku, wizyta duszpasterska zwana „kolędą“ nie będzie organizowana w listopadzie i grudniu, przed Świętami. Natomiast po Świętach zobaczymy – będzie to zależało od sytuacji związanej z pandemią.

2. Obecnie w naszym kościele może przebywać jednocześnie nie więcej niż 25 wiernych. Pozostałe osoby prosimy, aby uczestniczyły w nabożeństwach na zewnątrz świątyni.

3. W listopadzie odprawiamy tzw. Mszę św. gregoriańską za zmarłych: w dni powszednie o godz.18.00, a w niedziele o godz.16.30. Wypominki listopadowe są wyczytywane przed Mszami.

4. Na stoliczku przy wejściu do kościoła obok prasy katolickiej leżą karteczki na wypominki listopadowe i roczne.

5. Do chwili odwołania obecnych zasad walki z epidemią, można zamawiać intencje mszalne oraz wypominki także drogą mailową. Ofiarę można przekazać przelewem.

6. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy w tym trudnym czasie składają ofiary na utrzymanie naszego kościoła. Polecamy ich w naszej codziennej modlitwie! NR KONTA PARAFIALNEGO: 56 1090 1043 0000 0001 0124 6212.

7. Dziękujemy panu Bartoszowi Góralskiemu za bezinteresowną pomoc w pracach na terenie przykościelnym oraz ofiarowane do kościoła dozowniki do dezynfekcji rąk, które zostały ustawione w wejściu głównym i bocznym. Przed i po Mszy można porządnie wydezynfekować sobie dłonie.

8. Prosimy również osoby korzystające z sakramentu pokuty i pojednania, aby zdezynfekowały po spowiedzi folię na konfesjonale.

9. W tym tygodniu:

- W poniedziałek – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

- We wtorek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

- W środę, 11 listopada – św. Marcina z Tours, i Święto Niepodległości. Zapraszamy do modlitwy za Ojczyznę na Mszach św. o godz.9.00, 11.00 i 16.30. Mszy o 12.15 nie będzie.

- W czwartek – św. Jozafata, biskupa i męczennika.

- W piątek – pierwszych męczenników Polski: Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

10. Przy wejściu głównym, leżą najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny”, „Idziemy”. Starsze pisma są bezpłatne - prosimy zabierać je do domu.