W dni powszednie o godz. 7.15 oraz koncelebrowana o godz. 18.00, a w piątki dodatkowo o godz.7.30. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

15 listopada 2020 r.     33 niedziela zwykła

1. Obecnie w naszym kościele może przebywać jednocześnie nie więcej niż 25 wiernych. Pozostałe osoby prosimy, aby uczestniczyły w nabożeństwach na zewnątrz świątyni.

2. W listopadzie odprawiamy tzw. Mszę św. gregoriańską za zmarłych: w dni powszednie o godz.18.00, a w niedziele o godz.16.30. Wypominki listopadowe są wyczytywane przed Mszami.

3. Na stoliczku przy wejściu do kościoła obok prasy katolickiej leżą karteczki na wypominki listopadowe i roczne.

4. Do chwili odwołania obecnych zasad walki z epidemią, można zamawiać intencje mszalne oraz wypominki także drogą mailową. Ofiarę można przekazać przelewem.

5. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy w tym trudnym czasie składają ofiary na utrzymanie naszego kościoła. Polecamy ich w naszej codziennej modlitwie! NR KONTA PARAFIALNEGO: 56 1090 1043 0000 0001 0124 6212.

6. W naszej świątyni, w wejściu głównym, został ustawiony – tak byśmy mogli go zauważyć - dozownik z wodą święconą. Zachęcamy, by korzystać z tej bezpiecznej kropielnicy i żegnać się wodą święconą. Dziękujemy panu Mateuszowi Chrzonstowskiemu za zakup kropielnicy do naszej świątyni.

7. Dziękujemy także panu Bartoszowi Góralskiemu za ofiarowane do przedszkola i kościoła kolejne dozowniki do dezynfekcji rąk, które zostały ustawione w przedszkolu, w wejściu głównym i bocznym świątyni, w zakrystii i przy kancelarii parafialnej.

8. W tym tygodniu:

- We wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

- W środę – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy męczennicy.

- W piątek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

- W sobotę – Ofiarowanie NMP.

9. Dziś o 16.00 – adoracja i Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji zmarłych polecanych w listopadowych wypominkach.

10. W przyszłą niedzielę – dodatkowa Msza św. o godz.14.00 dla młodych małżeństw.

11. Przy wejściu głównym, leżą najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny”, „Idziemy”. Starsze pisma są bezpłatne - prosimy zabierać je do domu.

12. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński Michał Kurek, kawaler i Justyna Edyta Jeżewska, panna, oboje z parafii tutejszej.