panorama kościoła i kapliczki nocą
panorama kościoła zimą
panorama kościoła i dzwonnicy zimą
widok ołtarza głównego
widok na chór

Baner

Przedszkole integracyjne "Iskierka"

.

Trwają zapisy na kolejny rok nauki.

Zapraszamy

.

Integracyjna Szkoła Podstawowa

.

 

Nauka trwa!

Zachęcamy do zapisów na następne lata

.

Stowarzyszenie Dzieci Targówka

.

Prosimy o wskazywanie właśnie SDT jako odbiorcę 1% z Państwa PIT-ów

.

Godziny odprawiania Mszy świętych:

W NIEDZIELE: o godzinie 9.00, 11.00 (z udziałem dzieci),       12.15 (z wyjątkiem okresu wakacyjnego)  i 16.30.  

W dni powszednie o godz. 7.15 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: niedziele - przed i podczas Mszy św., dni powszednie - przed Mszą św.

14 luty 2021 r.     Niedziela 6 zwykła

1. Dziś, 14 lutego, to wspomnienie św. Walentego i Dzień Zakochanych. W naszej parafii rozpoczynamy nabożeństwo do św. Joanny Berretty Molla, kobiety zakochanej w swoim mężu i dzieciach, która jest przykładem chrześcijańskiego zakochania i wzorem miłości małżeńskiej i rodzinnej. Zapraszamy na nabożeństwo, z wystawieniem relikwii św. Joanny dzisiaj i w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy o godz.11.00 i o godz.16.00. Św. Joanna jest patronką lekarzy, małżeństw, rodzin, dzieci poczętych, matek w stanie błogosławionym i Obrońców Życia. Jest także paronką małżonków starających się o poczęcie dziecka. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem św. Joanny Beretta Molla!

2. W najbliższą środę, Popielec, który rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów poświęconym popiołem o godz. 7.15, 10.00, 18.00 i 19.00. Dodatkowo obrzęd posypania popiołem odbędzie się dla przedszkolaków i uczniów szkoły im Achillesa Ratti.

3. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: Gorzkie Żale w niedziele o 16.00, a Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o 16.30, a dla dorosłych o 17.30.

4. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w niedzielę, 7 marca i potrwają do środy 10 marca. Poprowadzi je ks.Adam Zelga, współautor ostatniej książki ze słynnej serii Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka, i proboszcz par. Bł Edmunda Bojanowskiego w Warszawie.

5. Zachęcamy do praktykowania w Wielkim Poście nawiedzania tzw. kościołów stacyjnych. Wykaz świątyń, wśród których jest i nasz kościół, znajduje się na stronie naszej diecezji https://diecezja.waw.pl/7352.

6. Dzięki twórczej pracy zespołu kilku mam z naszej parafii: Moniki Góralskiej, Kingi Smorawińskiej i Jolanty Wójcikowskiej, powstał na okres Wielkiego Postu zeszyt z propozycją pracy duchowej rodziców z dziećmi. Zeszyty są wyłożone na stoliczku przy wyjściu z kościoła. Obok zeszytów leżą ikony, wykonane przez panią Krystynę Brzezińską. Ofiary przeznaczone są na rozwój powstającego przy parafii Ośrodka Kultury Chrześcijańskiej.

7. Dziś – zbiórka do puszek na chorych, podopiecznych Caritas naszej diecezji.

8. Z okazji obchodzonego obecnie Roku św. Józefa, w najbliższy piątek, jak każdego 19-go dnia miesiąca, po Mszy św. pomodlimy się do św. Józefa,

9. Przy wejściu głównym – najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny” i „Idziemy”.

10. „Bóg zapłać!” wszystkim wolontariuszom za prace wykonane w parafii:

     - pani Bożenie Łobejko i pani Joli Drobińskiej za przybranie kwiatami ołtarza;

     - panu Jackowi Wieraszka za odśnieżenie chodników przy kościele.

11. Wczoraj były imieniny Księdza Grzegorza, posługującego z wielką gorliwością w naszej parafii. Pomódlmy się teraz za niego, prosząc o opiekę M.Bożej. Zdrowaś Maryjo…

Kancelaria parafialna

Żywy Różaniec

Zapraszamy, dołącz do nas!

Z życia Diecezji

 

tyle się dzieje w naszej diecezji! sprawdź sam

Dla Darczyńców

Zapraszamy do odpisu 1% na nasze Stowarzyszenie Dzieci Targówka

.

Rzezba Chrystusa PNG

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Zmartwychwstania Pańskiego

03-788 Warszawa

Ul. Księcia Ziemowita 39

NIP: 524-22-10-933

REGON: 013101248

Nr konta Bank SANTANDER: 56 1090 1043 0000 0001 0124 6212

e-mail: kancelaria@parafiazmartwychwstaniapanskiego.pl

@ Copyright Parafia Zmartwychwstania Pańskiego 2012. All rights reserved. Administrator strony: stronapzp@gmail.com