panorama kościoła i kapliczki nocą
panorama kościoła zimą
panorama kościoła i dzwonnicy zimą
widok ołtarza głównego
widok na chór

Baner

Przedszkole integracyjne "Iskierka"

.

Trwają zapisy na kolejny rok nauki.

Zapraszamy

.

Integracyjna Szkoła Podstawowa

.

 

Nauka trwa!

Zachęcamy do zapisów na następne lata

.

Stowarzyszenie Dzieci Targówka

.

Prosimy o wskazywanie właśnie SDT jako odbiorcę 1% z Państwa PIT-ów

.

Godziny odprawiania Mszy świętych:

W NIEDZIELE: o godzinie 9.00, 11.00 (z udziałem dzieci),       12.15 (z wyjątkiem okresu wakacyjnego)  i 16.30.  

W dni powszednie o godz. 7.15 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: niedziele - przed i podczas Mszy św., dni powszednie - przed Mszą św.

7 marca 2021 r.     III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś rozpoczynamy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks.Adam Zelga, proboszcz par. Bł Edmunda Bojanowskiego w Warszawie i współautor ostatniej książki ze słynnej serii Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka. Po każdej Mszy rekolekcyjnej ks.Adam będzie prezentował swoje książki przy wejściu głównym. Rekolekcje potrwają do środy 10 marca. Podczas wszystkich Mszy rekolekcyjnych i nabożeństw oraz przed nimi będzie możliwość sakramentalnej spowiedzi. Program rekolekcji jest następujący..(proszę kliknąć).

2. Na stoliczku przy bocznym ołtarzu są wyłożone świece Caritasu - wielkanocne paschaliki oraz najnowsza książka ks. dr Jarosława Piłata „Życie w cieniu pandemii. Tajemnica przemijania”, ukazująca głębsze, duchowe spojrzenie na współczesne problemy związane z koronawirusem. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na potrzeby Caritasu.

3. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: Gorzkie Żale w niedziele o 16.00, i Drogę Krzyżową w piątki – dla dzieci o 16.30, a dla dorosłych o 17.30.

4. Dziś:

      - o godz.16.00, tak jak każdego 7-go dnia miesiąca, zgodnie z prośbą naszego Ordynariusza, pomodlimy się o nowe i święte powołania do kapłaństwa i do życia konsekrowanego. Tę intencję powierzymy Panu Bogu podczas nabożeństwa Gorzkich Żali.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożenstwo za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molla. Modlitwy z błogosławieniem relikwiami Świętej będą po Mszy o godz.11.00 i po Mszy o godz.16.30.

6. Kurs dla narzeczonych rozpoczynamy w piątek, 19 marca o godz.19.00. Prosimy o szybkie zgłaszanie się (także mailem). Ilość miejsc jest ograniczona.

7. Ogłaszamy konkurs rodzinny na wykonanie na Święta przez dzieci z rodzicami baranka paschalnego z dowolnego materiału. Baranki bedziemy prezentować w kościele podczas odpustu, podczas którego poświęcimy je by mogły one zdobić nasze domy przez cały okres wielkanocny.

8. Przy wejściu głównym, na stoliczku leżą tygodniki katolickie. Zachęcamy do zabrania do domu ostatnich egzemplarzy tygodnika „Idziemy”, w którym możemy znaleźć bardzo ciekawe artykuły m.in. o św. Józefie (http://idziemy.pl).

9. Dziękujemy wolontariuszom za prace przy parafii:

     - Panom: Bartkowi Góralskiemu, Jackowi Wieraszka, Maciejowi Ciemięga i Łukaszowi Majchrzyk;

     - Pani Renacie Łukaszewicz za pamięć o Żołnierzach Wyklętych i prowadzenie modlitwy w ich intencji.

10. W najbliższe dwa wtorki marca o godz. 18.00 będą odprawione Msze Święte za +Zbigniewa Wojciecha Śliwowskiego, który od 1975 do 1992 roku, przez 17 lat, pełnił w naszej parafii posługę organisty.

11. We wtorek, 2 marca, w wieku 71 lat, zmarł ks. kan Zbigniew Wojciechowski, proboszcz par. Św. Włodzimierza w Warszawie i dawny proboszcz naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 9 marca o godz.12.30 w Karczewie. Natomiast w naszym kościele pomodlimy się za śp. Ks. Zbigniewa jutro, na Mszy rekolekcyjnej o godz.18.00. Powierzmy go teraz w naszych modlitwach, Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Kancelaria parafialna

Żywy Różaniec

Zapraszamy, dołącz do nas!

Z życia Diecezji

 

tyle się dzieje w naszej diecezji! sprawdź sam

Dla Darczyńców

Zapraszamy do odpisu 1% na nasze Stowarzyszenie Dzieci Targówka

.

Rzezba Chrystusa PNG

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Zmartwychwstania Pańskiego

03-788 Warszawa

Ul. Księcia Ziemowita 39

NIP: 524-22-10-933

REGON: 013101248

Nr konta Bank SANTANDER: 56 1090 1043 0000 0001 0124 6212

e-mail: kancelaria@parafiazmartwychwstaniapanskiego.pl

@ Copyright Parafia Zmartwychwstania Pańskiego 2012. All rights reserved. Administrator strony: stronapzp@gmail.com