W dni powszednie o godz. 7.15 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

14 marca 2021 r.     IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś dodatkowa Msza o godz.14.00, przygotowana przez parafialną grupę Młodych Małżeństw.

2. W najbliższy piątek, 19 marca – w uroczystość św. Józefa zostanie zaingurowany w całym Kościele Rok Rodziny. W naszej parafii tego dnia - Msze św. o godz.7.15 i 18.00. Z racji na uroczystość nie obowiązuje tego dnia post piątkowy.

3. Przypominamy, że z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego papież Franciszek ogłosił 8 grudnia 2020 r. specjalny „Rok św. Józefa”, który potrwa do 8 grudnia tego roku. Z tej okazji możemy uzyskać różne odpusty za wstawiennictwem świętego, a w naszej parafii każdego 19-go dnia miesiąca będziemy odmawiać na Mszach św. specjalne modlitwy. Trwa też nowenna do św. Józefa przed uroczystością. Zapraszamy w dni powszednie na Msze o godz.18.00

4. Na stoliczku przy bocznym ołtarzu są wyłożone ostatnie świece Caritasu - wielkanocne paschaliki oraz najnowsza książka ks. dr Jarosława Piłata „Życie w cieniu pandemii. Tajemnica przemijania”, ukazująca głębsze, duchowe spojrzenie na współczesne problemy związane z koronawirusem. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na potrzeby Caritasu.

5. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: Gorzkie Żale w niedziele o 16.00, i Drogę Krzyżową w piątki – dla dzieci o 16.30, a dla dorosłych o 17.30.

6. Dziś:   zapraszamy na nabożeństwo za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molla. Modlitwy z błogosławieniem relikwiami Świętej będą po Mszy o godz.11.00 i po Mszy o godz.16.30.

7. Kurs dla narzeczonych rozpoczynamy w piątek, 19 marca o godz.19.00. Prosimy o szybkie zgłaszanie się (także mailem). Ilość miejsc jest ograniczona.

8. Ogłaszamy konkurs rodzinny na wykonanie przez dzieci z pomocą rodziców baranka paschalnego z dowolnego materiału. Baranki prosimy przynosić do kościoła zaraz po Świętach, a przed Niedzielą Miłosierdzia, 11 kwietnia, kiedy bedziemy je prezentować w kościele podczas odpustu.

9. Przy wejściu głównym, na stoliczku leżą tygodniki katolickie. Zachęcamy do zabrania do domu ostatnich egzemplarzy tygodnika „Idziemy”, w którym możemy znaleźć bardzo ciekawe artykuły m.in. o św. Józefie (http://idziemy.pl).

10. Dziękujemy wolontariuszom za prace przy parafii:

- Panom: Bartkowi Góralskiemu, Karolowi Wędołowskiemu, Sebastianowi Szeleszczukowi i Adamowi Łańcow;

11. W przyszłą niedzielę, p.Łukasz Perkowski, reżyser filmu o naszej parafii, będzie opowiadał o sytuacji w Ziemii Świętej i o Siostrach zakonnych tam pracujących. Po Mszach będzie można nabyć rękodzieła wykonane przez Siostry, aby wspomóc dzieci z sierocinica prowadzonego przez siostry w Betlejem.

12. Nasza parafia organizuje w wakacje rekolekcje rodzinne w dniach: 24.07-01.08. Zapraszamy do udziału w nich razem z dziećmi.