W dni powszednie o godz. 7.15 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

21 marca 2021 r.       V Niedziela Wielkiego Postu

1. Za tydzień, Niedzielą Męki Pańskiej czyli Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy św. o godz. 9.00, 11.00, 12.15 i 16.30 poświęcimy palemki używając do tego świeżo poświęconej, czystej wody.

2. Zgodnie ze stara tradycją - od dzisiaj aż do zakończenia liturgii Wielkiego Piątku krzyże pozostają zasłonięte.

3. W tym tygodniu:

- We czwartek, 25 marca – uroczystość Zwiastowania Pańskiego i 29.rocz erygowania naszej Diecezji Warszawsko-Praskiej;

- W sobotę, 27 marca – w naszej świątyni Dzień Stacyjny. Przez cały dzień, od godz.6.00 rano do 21.00 będzie możliwość wyspowiadania się - kościół będzie otwarty. Zapraszamy na adorację, do spowiedzi i na nabożeństwa. Szczegółowy program podany jest na tablicy ogłoszeń;

- Przypominamy o zmianie czasu - za tydzień w nocy z soboty na niedzielę, przesuwamy zegarki o jedną godz. do przodu czyli śpimy o 1 godz. krócej.

4. Na stoliczku przy bocznym ołtarzu są wyłożone ostatnie świece Caritasu oraz najnowsza książka ks. dr Jarosława Piłata „Życie w cieniu pandemii. Tajemnica przemijania”. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na potrzeby Caritasu.

5. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa: Gorzkie Żale w niedziele o 16.00, i Drogę Krzyżową w piątek – dla dzieci o 16.30, a dla dorosłych o 17.30.

6. Puszka na kwiaty do Grobu Pańskiego stoi przy krzyżu w wejściu do kościoła.

7. Ogłaszamy konkurs rodzinny na wykonanie przez dzieci z pomocą rodziców baranka paschalnego z dowolnego materiału. Baranki prosimy przynosić do kościoła zaraz po Świętach, a przed Niedzielą Miłosierdzia, 11 kwietnia, kiedy bedziemy je prezentować w kościele podczas odpustu.

8. Przy wejściu głównym, na stoliczku leżą tygodniki katolickie: „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.

9. Dziękujemy wolontariuszom:

- za prace porządkowe przy parafii Panom: Bartkowi Góralskiemu, Jackowi Wieraszka, Adamowi Fabijańczykowi, Przemkowi Górskiemu i Pawłowi Niećko;

- pani Iwonie Ząbkowicz, Sebastianowi Szeleszczukowi i Konradowi Izdebskiemu za uprzątnięcie terenu przy przedszkolu;

- panu Michałowi Pieńko – za naprawienie furtki przy kapliczce Bożego Miłosierdzia i przy śmietniku;

- pani Kindze Smorawińskiej za prowadzenie Drogi Krzyżowej dla dzieci przez cały Wielki Post;

- pani Bożenie Łobejko i Joli Drobińskiej za codzienną pomoc w trosce o świątynię.

10. W naszej parafii można zamawiać intencje mszalne na najbliższy tydzień, oraz Msze gregoriańskie.

11. W każdą środę zapraszamy do kościoła na adorację w ciszy od 21.00 do 22.00.

12. Dziś, p.Łukasz Perkowski, reżyser filmu o naszej parafii, opowiada o sytuacji w Ziemii Świętej i o Siostrach zakonnych tam pracujących. Po Mszach będzie można nabyć rękodzieła wykonane przez Siostry, aby wspomóc dzieci z sierocinica prowadzonego przez siostry w Betlejem.