panorama kościoła i kapliczki nocą
panorama kościoła zimą
panorama kościoła i dzwonnicy zimą
widok ołtarza głównego
widok na chór

Baner

Przedszkole integracyjne "Iskierka"

.

Trwają zapisy na kolejny rok nauki.

Zapraszamy

.

Integracyjna Szkoła Podstawowa

.

 

Nauka trwa!

Zachęcamy do zapisów na następne lata

.

Stowarzyszenie Dzieci Targówka

.

Prosimy o wskazywanie właśnie SDT jako odbiorcę 1% z Państwa PIT-ów

.

Godziny odprawiania Mszy świętych:

W NIEDZIELE: o godzinie 9.00, 11.00 (z udziałem dzieci),       12.15 (z wyjątkiem okresu wakacyjnego)  i 16.30.  

W dni powszednie o godz. 7.15 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: niedziele - przed i podczas Mszy św., dni powszednie - przed Mszą św.

28 marca 2021 r.     Niedziela Palmowa

1. Przypominamy, że obecnie wewnątrz naszej świątyni może przebywać max 18 osób. Pozostałych wiernych prosimy o uczestnictwo w nabożeństwach na zewnątrz kościoła. Teren parafialny jest rozległy i nagłośniony. Prosimy stosować wewnątrz i na zewnątrz świątyni zasady DDM.

2. Dziś, Niedzielą Męki Pańskiej czyli Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień.

3. Msza Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana w Wielki Czwartek o godz.18.00. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz.20.00.

4. W Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz.18.00. Podczas nabożeństwa, tak jak na całym świecie, będą zbierane ofiary na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego. Po liturgii rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia. Tego dnia ks.Adam odwiedzi chorych w ich domach.

5. W Wielką SobotęLiturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz.19.30. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie się odbywać od godz.9.00 do 16.30 na zewnątrz kościoła, przy zachowaniu obowiązujących przepisów, co 15 min.

6. Rezurekcja tradycyjnie o godz.6.00 rano. Potem Msze św. w Niedzielę Wielkanocną o godz.11.00, 12.15, 13.30, 16.30 i 18.00. Mszy o godz.9.00 w Wielkanoc nie będzie, abyśmy mogli wszyscy spokojnie zasiąść do wielkanocnego śniadania.

7. W Poniedziałek Wielkanocny, podobnie jak w Wielkanoc, będą dwie Msze dodatkowe o godz.13.30 i 18.00. Msze św. będą sprawowane o godz.9.00, 11.00, 12.15, 13.30, 16.30 i 18.00.

8. Na zakończenie Oktawy Zmartwychwstania, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, Odpust parafialny. W tym roku, wyjątkowo bez festynu. Zapraszamy jednak na Msze św. z błogosławieństwem odpustowym.

9. Przypominamy o propozycji na rodzinną integrację świąteczną - wykonanie przez dzieci z pomocą rodziców baranka paschalnego z dowolnego materiału. Baranki prosimy przynosić do kościoła zaraz po Świętach. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, podczas odpustu 11 kwietnia, na Mszy o godz.11.00 będziemy prezentować wszystkie prace w kościele.

10. Na stoliczku przy bocznym ołtarzu są wyłożone ostatnie świece Caritasu.

11. Puszka na kwiaty do Grobu Pańskiego stoi przy krzyżu w wejściu do kościoła.

12. Przy wejściu głównym, na stoliczku leżą tygodniki katolickie: „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.

13. Dziękujemy wolontariuszom:

     - za prace porządkowe przy parafii: Bartkowi i Tomkowi Góralskim, Jackowi Wieraszka, Przemkowi Górskiemu, całej rodzinie pp.Chada i pp.Wędołowskim, Karolinie i Adamowi Łańcow, Pawłowi Niećko i Michałowi Łęckiemu.

14. Zachęcamy do zamawiania w naszej parafii intencji mszalnych o zdrowie i błogosławieństwo, oraz Mszy gregoriańskich za zmarłych.

15. W Poniedziałek Wielkanocny o godz.16.30 Msza wypominkowa za zmarłych.

16. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński Albert Sylwester Lemiech, rozwiedziony z par. św. Faustyny w Wwie i Katarzyna Karolina Balińska, panna z par. tut. Polecamy narzeczonych modlitwie.

 

Kancelaria parafialna

Żywy Różaniec

Zapraszamy, dołącz do nas!

Z życia Diecezji

 

tyle się dzieje w naszej diecezji! sprawdź sam

Dla Darczyńców

Zapraszamy do odpisu 1% na nasze Stowarzyszenie Dzieci Targówka

.

Rzezba Chrystusa PNG

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Zmartwychwstania Pańskiego

03-788 Warszawa

Ul. Księcia Ziemowita 39

NIP: 524-22-10-933

REGON: 013101248

Nr konta Bank SANTANDER: 56 1090 1043 0000 0001 0124 6212

e-mail: kancelaria@parafiazmartwychwstaniapanskiego.pl

@ Copyright Parafia Zmartwychwstania Pańskiego 2012. All rights reserved. Administrator strony: stronapzp@gmail.com