W dni powszednie o godz. 7.15 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

16 maja 2021 r.     WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dziś i w przyszłą niedzielę, 23 maja – na Mszach o godz.12.30 odbędą się uroczystości I Komunii św. (Mszy z chrztami o godz.12.15 dziś i za tydzień nie będzie). Trzecia grupa komunijna będzie miała swą uroczystość w sobotę, 22 maja o godz.12.00.

2. W przyszłą niedzielę, uroczystość Zesłania Ducha Św. W sobotę, o godz.18.00 Msza św. Wigilii Zesłania Ducha Św. Trwa nowenna do Ducha św. odmawiana podczas nabożeństw majowych, które są sprawowane w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele o godz.16.00.

3. W najbliższy piątek, nabożeństwo majowe będzie wyjątkowo o godz.17.30, ponieważ zaraz po Mszy wieczornej odbędzie się nabożeństwo pokutne dla dzieci komunijnych.

4. Na stoliku z prasą nowe numery tygodników katolickich oraz książka ks. dr Jarosława Piłata pt. „W cieniu pandemii. Tajemnica przemijania”.

5. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w tym czasie pandemii przez swoje bezinteresowne zaangażowanie na rzecz parafii odbudowują relacje społeczne w naszej wspólnocie, poświęcając swój cenny czas i siły na wspólne prace przy kościele:

- Szczególnie panom Sylwkowi Barszczewskiemu, Bartkowi Góralskiemu i Jackowi Wieraszka za wykonywane prace i ich koordynowanie;

- Za malowanie drewnianej dzwonnicy, mycie elewacji zabytkowej plebanii oraz parkanu, porządki wewnątrz i na zewnątrz naszej świątyni oraz wiele innych prac dziękujemy oprócz wymienionych już - panom: Adamowi Fabijańczyk, Konradowi Izdebskiemu, Łukaszowi Majchrzyk, Adamowi Łańcow, Karolowi Wędołowskiemu i Karolowi Kosk oraz rodzicom dzieci komunijnych.

6. W czwartek, 27 maja, w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o godz.12.00 w naszym kościele odbędzie się uroczysta Msza św. dziękczynna z udziałem kapłanów obchodzących 34.rocznicę swoich święceń kapłańskich, w tym naszego ks.proboszcza. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości wszystkich wiernych.

7. W tym tygodniu:  We środę – jak każdego 19-go dnia miesiąca po Mszy wieczornej pomodlimy się do św.Józefa.