W dni powszednie o godz. 7.15 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

30 maja 2021 r.     UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIETSZEJ

1. W najbliższy czwartek, uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą sprawowane o godz.9.00, 11.00 i 16.00. Po Mszy o godz.16.00 wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie ministrantów, oraz dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych. W tym roku, tak jak w zeszłym, procesja będzie wokół naszej świątyni. Ołtarze Bożego Ciała – po konsultacjach - w tym roku zbudują:

- Pierwszy – rodzice dzieci komunijnych ze szkoły im.Achillesa Ratti,

- Drugi – Małżeńska Grupa Różańcowa,

- Trzeci – rodzice dzieci Rocznicowych ze szkoły im.Achillesa Ratti,

- Czwarty – członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

2. W tym tygodniu:

- jutro ostatnie nabożeństwo majowe i święto Nawiedzenia NMP;

- we wtorek, 1 czerwca, Dzień Dziecka;

- jak w każdą pierwszą środę miesiąca zapraszamy mężczyzn do kościoła na godz.20.30 na męski Różaniec prowadzony przez mężczyzn; po nim jak w każdą środę – adoracja w godz.21.00-22.00;

- w pierwszy piątek miesiąca: ks. Adam odwiedzi chorych, a spowiedź pierwszo-piątkowa od 17.30;

- w pierwszą sobotę miesiąca – nabożeństwo maryjne o godz.17.15.

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca P.Jezusa, które będą sprawowane w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele o godz.16.00.

4. W związku z przypadająca w tym roku 100.rocznicą oddania Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Jezusa, na prośbę naszego ordynariusza, zapraszamy od 4 do 11 czerwca, codziennie na adorację Najśw. Sakramentu, po Mszy wieczornej, od godz.18.30 do 19.30. Słowo Pasterskie Księdza Biskupa znajduje się na stronie diecezji https://dw-p.pl/7511.

5. Na ręce państwa Moniki i Bartka Góralskich, pani Joanny Krzykowskiej, Krystyny Brzezińskiej i Joli Wójcikowskiej oraz panów: Konrada Izdebskiego, Łukasza Majchrzyka i Adama Fabijańczyka, składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przygotowały kościół i jego otoczenie na uroczystość Jedynego i Wieczystego Kapłana, która odbyła się w ostatni czwartek i na której gościliśmy ks. Bp Michała Janochę i księży kolegów kursowych księdza proboszcza. Dziękujemy wszystkim paniom i panom za przygotowanie posiłku dla księży i świeżo upieczone ciasta. Księża goście byli pod wielkim wrażeniem zaangażowania tutejszych parafian w troskę o swoją świątynię, szkołę i przedszkole.

6. Zapraszamy na dokończenie przerwanego kursu przedmałżeńskiego, w piątek i sobotę, 18 i 19 czerwca.