W dni powszednie o godz. 7.15 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

22 sierpnia 2021 r.           21 Niedziela zwykła

1. W tym tygodniu:

- Jutro w Europie obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, dwóch zbrodniczych, antychrześcijańskich ideologii walczących z Kościołem. Tego dnia wspominamy bł ks.Władysława Findysza, zamęczonego przez komunistów;

- We środę, 25 sierpnia, 77.rocznica Łapanki na Targówku, Msza św. w intencji wywiezionych do niemieckich obozów koncentracyjnych mężczyzn o godz.18.00;

- W czwartek – Uroczystość M.B.Częstochowskiej, Msze o 7.15 i 18.00;

- W piątek, wspomnienie liturgiczne św.Moniki, świętej matki i żony;

- W sobotę, liturgiczne wspomnienie jej syna – św.Augustyna.

2. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje w naszej parafii porządek wakacyjny:

- w niedziele nie ma Mszy o godz. 12.15,

- kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i środy, w godz.19.00-20.00.

3. Bardzo dziękujemy wolontariuszom za bezinteresowna pomoc:

- Paniom: Bożence, Alinie, Danusi, Janeczce i Joli oraz paniom z Kół Żywego Różańca za troskę o świeże kwiaty przy ołtarzach w kościele;

- Pani Hannie Nerć i Oli Dąbrowskiej za pomoc na plebanii i wikariatce;

- Panu Bartkowi Góralskiemu oraz Michałowi Pieńko, Konradowi Izdebskiemu, Karolowi Wędołowskiemu, Adamowi Fabijańczyk, Olkowi Zarzyckiemu, Łukaszowi Majchrzyk, Bartkowi Michalskiemu, Bartkowi Szandar i Karolowi Kosk za prace przy dzwonnicy, kościele, oraz przy parafialnym przedszkolu i szkole.

4. Dziś, po Mszy o 11.00 zapraszamy do kawiarni przy dzwonnicy prowadzonej przez mamy (z piątkowej grupy Chrześcijańskich Spotkań Mam). Przy kawie i domowym cieście będzie możliwość porozmawiać, spędzić razem czas, nacieszyć się sobą.  Można także nabyć różańce i ikony wykonane ręcznie przez mamy. Dochód z kawiarni (dary serca) przeznaczymy na rozwój kawiarenki i związanych z nią inicjatyw! Serdecznie zapraszamy!!

5. Zapraszamy też w każdą środę do kościoła na adorację w godz. 21.00-22.00.

6. Przy wejściu głównym, leżą najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny”, „Idziemy” oraz inne ciekawe pisma.

7. Planowane są we wrześniu warsztaty stolarskie dla ojców z dziećmi. Termin i koszty są do uzgodnienia. Prosimy, aby się zgłaszać jak najszybciej.

8. Prosimy o zgłaszanie się osób, które mogłyby poprowadzić raz w miesiącu bez prób jedną lub dwie pieśni dla dzieci podczas Mszy o godz.11.00.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. wolontariusze z Fundacji Pro – Prawo do Życia będą zbierali podpisy pod projektem „Stop Aborcji”. Do złożenia ważnego podpisu potrzebny będzie nr PESEL.