W dni powszednie o godz. 7.15 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

29 sierpnia 2021 r.        22 Niedziela zwykła

1. Dwa tygodnie temu z żalem pożegnaliśmy ks.Grzegorza z diecezji łomżyńskiej, który przez ostatni rok posługiwał w naszej parafii. Dziś z radością i nadzieją na równie gorliwą posługę witamy ks.Grzegorza Walkiewicza, wieloletniego dyr. Radia Warszawa, który będzie służył naszej wspólnocie parafialnej jako rezydent przez najbliższy czas. Życzymy Księdzu Grzegorzowi na tej drodze wielu łask i będziemy go wspierać naszą modlitwą!

2. W tym tygodniu:

- 1 września rozpoczęcie Roku Szkolnego. Msze św. dla nauczycieli, rodziców i uczniów szkoły im.Achillesa Ratti o godz.8.00, a dla szkoły nr 58 i pozostałych szkół o godz.9.00. Spowiedź od godz.7.30. Prosimy rodziców, aby dopilnowali, by dzieci i młodzież wyspowiadały się na początku roku szkolnego i przystąpiły do Komunii św.;

- jak w każdą pierwszą środę miesiąca zapraszamy mężczyzn do kościoła na godz.20.30 na męski Różaniec prowadzony przez mężczyzn; po nim jak w każdą środę – adoracja w godz.21.00-22.00;

- w pierwszy piątek miesiąca: ks. Adam odwiedzi chorych, a spowiedź pierwszo-piątkowa od 17.30;

- w piątek wznawiamy cotygodniowe piątkowe spotkania dla Mam z dziećmi: o godz.8.30 różaniec w kościele i adoracja połączona ze spowiedzią, potem o 9.00 spotkanie w Sali Aniołów Stróżów na plebanii; zapraszamy mamy z małymi dziećmi!

- w piątek również rozpoczynamy po Mszy o godz.18.00 Nowennę przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia, ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego;

- w pierwszą sobotę miesiąca – nabożeństwo maryjne o godz.17.15.

3. W przyszłą niedzielę, godz.16.00 comiesięczny różaniec prowadzony przez Koła Żywego Różańca.

4. Wznawiamy comiesięczne spotkania dla Młodych Małżeństw. Najbliższe – połączone ze spotkaniem uczestników wakacyjnych rekolekcji rodzinnych organizowanych przez naszą parafię – odbędzie się w przyszłą niedzielę, 5 września. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz.14.30.

5. Przypominamy, że po przerwie wakacyjnej, od 1 września powracamy do zwykłego porządku Mszy niedzielnych i funkcjonowania kancelarii:

- w niedziele „wraca” Msza o godz. 12.15, a ponadto Msza wieczorna w sobotę, o godz.18.00, będzie również Mszą niedzielną;

- kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, środy i piątki w godz.19.00-20.00, oraz we czwartki w godz.16.30-17.30.

6. Bardzo dziękujemy wolontariuszom za bezinteresowna pomoc:

- Paniom: Alinie, Danusi, Janeczce, Heni i Joli oraz pani Bożenie Łobejko za piękne kwiaty do ołtarza M.B.Częstochowskiej i za troskę o świeże kwiaty w kościele;

- Panu Bartkowi Góralskiemu, Konradowi Izdebskiemu, Tomaszowi Wójcikowskiemu, Adamowi Fabijańczyk i Adamowi Łańcow za pomalowanie frontonu zabytkowej dzwonnicy, płotu wokół placu zabaw i daszka w galerii „Spinacz”.

7. Przy wejściu głównym, leżą najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny”, „Idziemy” oraz inne ciekawe pisma. Prosimy je zabierać do domów.

8. Planowane są we wrześniu warsztaty stolarskie dla ojców z dziećmi. Zebrała się już jedna grupa panów, gdyby byli chętni do drugiej grupy - prosimy, aby się zgłaszali jak najszybciej. Termin i koszty są do uzgodnienia.

9. Przed przerwą kowidową dorośli animatorzy prowadzili z dziećmi pieśni podczas Mszy o godz.11.00. Prosimy te osoby, a także nowe, chętne do tej posługi, aby podjęły się na nowo animowania pieśni, tym razem już bez prób z dziećmi w tygodniu, tylko tuż przed Mszą.

10. Dziś po Mszach św. o 9.00 i 11.00, wolontariusze z Fundacji Pro – Prawo do Życia będą zbierali podpisy pod projektem „Stop Aborcji”. Do złożenia ważnego podpisu potrzebny będzie nr PESEL.