W dni powszednie o godz. 7.15 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

5 września 2021 r.     23 Niedziela zwykła

1. List biskupów z okazji beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego i M. Elżb. Roży Czackiej, https://dw-p.pl/7626.

2. Słowo Biskupa Romualda na nowy Rok Szkolny, https://dw-p.pl/7629.

3. W tym tygodniu:

- We wtorek, 7 września, przypada 90.rocznica śmierci bł. Ignacego Kłopotowskiego; za jego wstawiennictwem będziemy modlić się o nowe, dobre powołania do kapłaństwa;

- codziennie po Mszy o godz.18.00 odprawiamy Nowennę przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia, ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i M. Elżb. Róży Czackiej;

4. Dziś, godz.16.00 comiesięczny różaniec prowadzony przez Koła Żywego Różańca.

5. Dziś wznawiamy comiesięczne spotkania dla Młodych Małżeństw połączone ze spotkaniem uczestników wakacyjnych rekolekcji rodzinnych organizowanych przez naszą parafię. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz.14.30.

6. Przypominamy, że po przerwie wakacyjnej, powraciliśmy do zwykłego porządku Mszy niedzielnych i funkcjonowania kancelarii:

- w niedziele „wraca” Msza o godz. 12.15, a ponadto Msza wieczorna w sobotę, o godz.18.00, sprawowana jest wg formularza niedzielnego;

- kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, środy i piątki w godz.19.00-20.00, oraz we czwartki w godz.16.30-17.30.

7. Bardzo dziękujemy wolontariuszom:

- Paniom: Alinie, Danusi oraz pani Bożenie Łobejko a także Kołom Żywego Różańca za piękne kwiaty do ołtarza M.B.Częstochowskiej i za troskę o świeże kwiaty w kościele;

- Panu Bartkowi Góralskiemu, Konradowi Izdebskiemu, Łukaszowi Majchrzyk oraz pozostałym panom za prace przy dzwonnicy i w galerii „Spinacz” oraz porządki w magazynie parafialnym.

8. W galerii „Spinacz” nowa wystawa poświęcona Prymasowi Tysiąclecia i Matce Róży Czackiej. Dziękujemy państwu Gali i Krzysztofowi Chmarra za przygotowanie prezentacji.

9. Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty tworzenia ikon w najbliższą środę, 8 września w godz.16.30-18.00. Warsztaty odbędą się w drewnianej dzwonnicy.

10. Przy wejściu głównym, ostatnie egz. najnowszych parafialnych zeszytów formacyjnych na wrzesień, zawierających Słowo Boże i teksty Prymasa Tysiąclecia do codziennych rozważań. Obok leżą najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny”, „Idziemy”.

11. Zachęcamy do korzystania z mediów katolickich, zwłaszcza słuchania radia Warszawa na 106,2 FM oraz TV internetowej Salve net.

12. Za dwa tygodnie, w niedzielę 19 września o godzinie 11.30 z warszawskiego Placu Zamkowego wyruszy Narodowy Marsz Życia i Rodziny, który stanowi doskonałą okazję do zamanifestowania swojego poparcia dla tradycyjnego rozumienia małżeństwa, ochrony życia od poczęcia oraz budowaniu wspólnoty kochającej życie i rodzinę.

13. Dziś po Mszach, zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

14. Składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa dla ks.Grzegorza, który w piątek obchodził swoje imieniny.