W dni powszednie o godz. 7.15 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

12 września 2021 r.     24 Niedziela zwykła

1. W naszej Parafii przez najbliższy tydzień można obejrzeć wystawę plenerową, która opowiada o życiu i działalności Heleny Kmieć, wolontariuszki misyjnej która została zamordowana w Boliwii. Po Mszy św. na przygotowanym kiermaszu będzie można nabyć publikacje o śp. Helenie oraz liczne pamiątki z misji, które stanowią cegiełkę na program stypendialny dla najbardziej potrzebujących dzieci w Boliwii, Zambii i Meksyku.

2. Dziś uroczystość beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżb. Roży Czackiej.

3. Bardzo dziękujemy:

- Pani Alinie, Janeczce oraz pani Bożenie Łobejko za przygotowanie z tej okazji pięknej kompozycji z kwiatów do ołtarza. Troska o kwiaty to wielka praca, którą panie bezinteresownie podejmują praktycznie każdego dnia. Dziękujemy za nią!

- Dziękujemy również Panom, którzy przygotowywali miejsce na warsztaty stolarskie dla ojców z dziećmi.

4. W tym tygodniu:

- We wtorek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

- W środę – wspomnienie NMP Bolesnej;

- W piątek – wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Po Mszach – błogosławieństwo jego relikwiami;

- W sobotę – św.Stanisława Kostki, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.

5. W przyszłą niedzielę, o godz.16.00 comiesięczne nabożeństwo do B.Miłosierdzia oraz z racji na Rok poświęcony osobie św.Józefa pomodlimy się za jego wstawiennictwem w intencji rodzin. O godz. 16.30 Msza za Ojczyznę.

6. W naszej parafii można zamawiać intencje mszalne, także Msze Gregoriańskie, również na rok 2022.

7. Przypominamy, że sobotnia Msza o godz.18.00, sprawowana wg formularza niedzielnego, i liczy się jako Msza niedzielna.

8. Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty tworzenia religijnych obrazków. Warsztaty odbędą się w najbliższą środę, 15 września w godz.16.30-18.00, w drewnianej dzwonnicy.

9. W naszej parafialnej galerii „Spinacz” możemy przedstawić – utrwalone na zdjęciach - nasze wakacyjne wspomnienia z odwiedzonych sanktuariów maryjnych, kapliczek i innych miejsc kultu. Czekamy na Wasze zdjęcia, które można przesyłać mailem do końca miesiąca na adres przedszkola „Iskierka” lub adres parafialny.

10. Przy wejściu głównym, parafialne zeszyty formacyjne na wrzesień, zawierające propozycje do codziennych rozważań. Obok leżą najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny”, „Idziemy”.

11. W przyszłą niedzielę 19 września o godzinie 11.30 z warszawskiego Placu Zamkowego wyruszy Narodowy Marsz Życia i Rodziny, który stanowi
okazję do zamanifestowania swojego poparcia dla tradycyjnego rozumienia
małżeństwa, ochrony życia od poczęcia oraz budowania wspólnoty
kochającej życie i rodzinę.

12. Dziś taca na Seminarium Duchowne.

13. Jak w każdą 2-gą niedziela miesiąca, po Mszy o 11.00, modlimy się t o świętość i potrzebne łaski dla rodzin, za wstawiennictwem świętej kobiety, matki i żony – św.Joanny Beretty Molla. Na stoliku na środku kościoła znajdują się modlitwy do św. Joanny i skrzynka, do której można wrzucać ofiary i intencje, które będą odczytywane podczas modlitwy za wstawiennictwem Św. Joanny po Mszy niedzielnej o godz.11.00, w każdą 2-gą niedzielę miesiąca. Po modlitwie zostaniemy na koniec Mszy św. pobłogosławieni relikwiami Świętej, najpierw otrzymamy Błogosławieństwo ogólne, a potem - kto chce – otrzyma przy ołtarzu błogosławieństwo indywidualnie. Prosimy, aby podchodzić do ołtarza rodzinami.