panorama kościoła i kapliczki nocą
panorama kościoła zimą
panorama kościoła i dzwonnicy zimą
widok ołtarza głównego
widok na chór

Baner

Przedszkole integracyjne "Iskierka"

.

Trwają zapisy na kolejny rok nauki.

Zapraszamy

.

Integracyjna Szkoła Podstawowa

.

 

Nauka trwa!

Zachęcamy do zapisów na następne lata

.

Stowarzyszenie Dzieci Targówka

.

Prosimy o wskazywanie właśnie SDT jako odbiorcę 1% z Państwa PIT-ów

.

Godziny odprawiania Mszy świętych:

W NIEDZIELE: o godzinie 9.00, 11.00 (z udziałem dzieci),       12.15 (z wyjątkiem okresu wakacyjnego)  i 16.30.  

W dni powszednie o godz. 7.15 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

Spowiedź św.: niedziele - przed i podczas Mszy św., dni powszednie - przed Mszą św.

19 września 2021 r.           25 Niedziela zwykła

1. Dziś, 175.rocznica objawień w La Salette.

2. Na ekrany kin wkrótce wejdzie film „Fatima”, o słynnych objawieniach w Fatimie, podczas których M.Boża m.in. przepowiedziała zamach na papieża Jan Pawła II. W naszej parafii, dziś po Mszach mamy możliwość otrzymania 40-tu bezpłatnych wejściówek na przedpremierowy pokaz tego pięknego i ważnego filmu, który będzie wyświetlony w Multikinie Targówek, w najbliższą środę o godz.17.00. Wejściówki są do odebrania po Mszach w zakrystii.

3. W przyszłą niedzielę, o godz.10.15 obowiązkowe spotkanie w kościele dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

4. Do końca września przyjmujemy w zakrystii zapisy na kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania.

5. Dziś, o godz.16.00 comiesięczne nabożeństwo do B.Miłosierdzia oraz z racji na Rok poświęcony osobie św.Józefa pomodlimy się za jego wstawiennictwem w intencji rodzin. O godz. 16.30 Msza za Ojczyznę.

6. W naszej parafii można zamawiać intencje mszalne, także Msze Gregoriańskie. Przypominamy, że sobotnia Msza o godz.18.00, sprawowana wg formularza niedzielnego, liczy się jako Msza niedzielna.

7. Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty tworzenia wizerunków świętych. Warsztaty odbędą się w najbliższą środę, 22 września w godz.16.30-18.00, w drewnianej dzwonnicy. Plakat.

8. W naszej parafialnej galerii „Spinacz” chcielibyśmy przedstawić – utrwalone na zdjęciach - nasze wakacyjne wspomnienia z odwiedzonych sanktuariów maryjnych, kapliczek i innych miejsc kultu. Czekamy na Wasze zdjęcia, które można przesyłać mailem do końca miesiąca na adres przedszkola „Iskierka” lub adres parafialny.

9. Przy wejściu głównym, najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny”, „Idziemy”.

10. Dziś, o godzinie 11.30 z warszawskiego Placu Zamkowego wyruszy Narodowy Marsz Życia i Rodziny, który stanowi okazję do zamanifestowania swojego poparcia dla tradycyjnego rozumienia małżeństwa, ochrony życia od poczęcia oraz budowania wspólnoty kochającej życie i rodzinę.

11. Bardzo dziękujemy:

     - Pani Bożenie Łobejko za świeże kwiaty do ołtarza M.B. i lilje dla św. Józefa oraz pani Alinie za pomoc w trosce o kwiaty przy ołtarzu głównym.

12. W tym tygodniu, w liturgii:

     - We wtorek - św. Mateusza Apostoła,

     - We czwartek - św. o.Pio,

     - W sobotę – bł.Władysława z Gielniowa, patrona Warszawy.

13. Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla mam!

Warsztaty „Mama córce, kobieta kobietce” to spotkania dla mam, których celem jest przygotowanie mamy do przeprowadzenia tzw. pogaduszek ze swoją córką na tematy związane z dojrzewaniem, płciowością, pięknem poczętego życia oraz wsparcie mam w przeprowadzeniu takich rozmów ze swoimi córkami.

W dzisiejszym świecie bardzo ważne jest, aby to mamy były tymi, które jako pierwsze porozmawiają ze swoimi córkami o pięknych kobiecych sprawach, jakimi są pierwszy cykl miesiączkowy i budząca się płodność, jak się o nią troszczyć i jak żyć w zgodzie z naturą. Warsztaty oraz pięknie wydane materiały mają pomóc mamom oswoić się z tymi tematami, zdobyć i uporządkować wiedzę oraz nabrać odwagi do rozmowy. 

Warsztaty poprowadzi Dorota Olędzka, która w Instytucie INER jest instruktorem Naturalnych Metod Rozpoznawania Płodności (wg Prof. Roetzera. Ponadto od kilkunastu lat pracuje w Poradni Rodzinnej w Archidiecezji Warszawskiej jako doradca rodzinny z narzeczonymi i małżeństwami. Żona i mama trójki dzieci.

Warsztaty będą odbywały się stacjonarnie w sali na plebanii przy parafii Zmartwychwstania Pańskiego.

Warsztat obejmuje 3 spotkania, każde po ok. 2h. Terminy spotkań to kolejne środy 29 września, 6 i 13 października w godzinach 19-21. Koszt udziału w warsztatach to 180 zł (w tym wliczony jest koszt materiałów dla mamy i córki). 

W spotkaniach biorą udział TYLKO MAMY.

Chętne mamy prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W mailu proszę napisać następujące dane: imię i nazwisko mamy, nr telefonu kontaktowego, adres e-mail do korespondencji. 

Wpłaty w wysokości 180 zł, należy dokonać najpóźniej do dnia 26 września na następujące konto bankowe: Dorota Olędzka 38 1140 2004 0000 3902 3367 9610. W tytule przelewu proszę o wpisanie: "imię i nazwisko mamy, warsztaty mama córce, 29 września".

Kancelaria parafialna

Żywy Różaniec

Zapraszamy, dołącz do nas!

Z życia Diecezji

 

tyle się dzieje w naszej diecezji! sprawdź sam

Dla Darczyńców

Zapraszamy do odpisu 1% na nasze Stowarzyszenie Dzieci Targówka

.

Rzezba Chrystusa PNG

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Zmartwychwstania Pańskiego

03-788 Warszawa

Ul. Księcia Ziemowita 39

NIP: 524-22-10-933

REGON: 013101248

Nr konta Bank SANTANDER: 56 1090 1043 0000 0001 0124 6212

e-mail: kancelaria@parafiazmartwychwstaniapanskiego.pl

@ Copyright Parafia Zmartwychwstania Pańskiego 2012. All rights reserved. Administrator strony: stronapzp@gmail.com