W dni powszednie o godz. 7.15 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

26 września 2021 r.      26 Niedziela zwykła

1. Zapraszamy w październiku do kościoła codziennie na wspólną modlitwę różańcową, w dni powszednie na godz.17.30, a w niedziele na 16.00. Różaniec dla dzieci będzie we środy i piątki o godz.16.30.

2. W tym tygodniu:

- w pierwszy piątek miesiąca ks.Adam odwiedzi chorych z Komunią św., a po Mszy o 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa; spowiedź pierwszo piątkowa od godz.17.45;

- w sobotę – maryjne nabożeństwo I-szych sobót miesiąca o godz.17.15.

3. Dziś, o godz.10.15 obowiązkowe spotkanie w kościele dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

4. Do końca września przyjmujemy w zakrystii zapisy na kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania.

5. W naszej parafii można zamawiać intencje mszalne, także Msze Gregoriańskie.

6. Przy wejściu głównym, najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny”, „Idziemy”.

7. Bardzo dziękujemy:

- Pani Bożenie Łobejko za przybranie ołtarza świeżymi kwiatami oraz pani Alinie za pomoc

8. Dziś, w naszej diecezji Dzień Solidarności z Afgańczykami. Po Mszach zbierana jest kwesta do puszek na pomoc dla uchodźców z Afganistanu.

9. Dziś także, badanie niedzielnych praktyk religijnych.

10. Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla mam!

Warsztaty „Mama córce, kobieta kobietce” to spotkania dla mam, których celem jest przygotowanie mamy do przeprowadzenia tzw. pogaduszek ze swoją córką na tematy związane z dojrzewaniem, płciowością, pięknem poczętego życia oraz wsparcie mam w przeprowadzeniu takich rozmów ze swoimi córkami.

W dzisiejszym świecie bardzo ważne jest, aby to mamy były tymi, które jako pierwsze porozmawiają ze swoimi córkami o pięknych kobiecych sprawach, jakimi są pierwszy cykl miesiączkowy i budząca się płodność, jak się o nią troszczyć i jak żyć w zgodzie z naturą. Warsztaty oraz pięknie wydane materiały mają pomóc mamom oswoić się z tymi tematami, zdobyć i uporządkować wiedzę oraz nabrać odwagi do rozmowy.

Warsztaty poprowadzi Dorota Olędzka, która w Instytucie INER jest instruktorem Naturalnych Metod Rozpoznawania Płodności (wg Prof. Roetzera. Ponadto od kilkunastu lat pracuje w Poradni Rodzinnej w Archidiecezji Warszawskiej jako doradca rodzinny z narzeczonymi i małżeństwami. Żona i mama trójki dzieci.

Warsztaty będą odbywały się stacjonarnie w sali na plebanii przy parafii Zmartwychwstania Pańskiego.

Warsztat obejmuje 3 spotkania, każde po ok. 2h. Terminy spotkań to kolejne środy 29 września, 6 i 13 października w godzinach 19-21. Koszt udziału w warsztatach to 180 zł (w tym wliczony jest koszt materiałów dla mamy i córki).

W spotkaniach biorą udział TYLKO MAMY.

Chętne mamy prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W mailu proszę napisać następujące dane: imię i nazwisko mamy, nr telefonu kontaktowego, adres e-mail do korespondencji.

Wpłaty w wysokości 180 zł, należy dokonać najpóźniej do dnia 26 września na następujące konto bankowe: Dorota Olędzka 38 1140 2004 0000 3902 3367 9610. W tytule przelewu proszę o wpisanie: "imię i nazwisko mamy, warsztaty mama córce, 29 września".