W dni powszednie o godz. 7.15 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

3 października 2021 r.        27 Niedziela zwykła

1. W związku z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia, na ekrany kin wchodzi nowy film pt. „Wyszyński”. Nasza parafia organizuje pokaz tego filmu z udziałem reżysera i aktorów. Odbędzie się on w Multikinie Targówek, przy ul.Głębockiej 15, w czwartek, 28 października, o godz.19.00. Bilety na seans w cenie 15 zł, można otrzymać już dziś w zakrystii po Mszy św.

2. Zapraszamy w październiku do kościoła na codzienną wspólną modlitwę różańcową, w dni powszednie o godz.17.30, a w niedziele o 16.00. Różaniec dla dzieci jest we środy i piątki o godz.16.30. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci! Plakat.

3. Ogłaszamy również dla nich konkurs na wykonany własnoręcznie różaniec.

4. W tym tygodniu:

- Jutro, we wspomnienie św.Franciszka z Asyżu, o godz.18.00 Msza św. wypominkowa za zmarłych;

- We wtorek – wspomnienie liturgiczne św.Faustyny apostołki Bożego Miłosierdzia;

- w pierwszą środę miesiąca o godz.20.30 różaniec dla mężczyzn;

- w czwartek – NMP Różańcowej.

5. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na rekolekcyjny Dom św. Faustyny.

6. Przyjmujemy jeszcze zapisy na kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania.

7. W naszej parafii można zamawiać intencje mszalne, także Msze Gregoriańskie.

8. Przypominamy, że sobotnia Msza o godz.18.00, sprawowana wg formularza niedzielnego, i liczy się jako Msza niedzielna.

9. Przy wejściu głównym, parafialny zeszyt formacyjny na ten miesiąc oraz najnowsze numery pism katolickich: „Gość niedzielny”, „Idziemy”.

10. Bardzo dziękujemy:

- Pani Bożenie Łobejko za przybranie ołtarza świeżymi kwiatami oraz pani Alinie za pomoc.

11. Na dzisiejszą niedzielę został przygotowany List Episkopatu Polski https://dw-p.pl/7685 zapowiadający XXI Dzień Papieski w Polsce, który w tym roku przypada 10 października. Obchodzony będzie pod hasłem: Nie lękajcie się. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, tego dnia odbędzie się tradycyjna zbiórka do puszek na rzecz Funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

12. Szkoła Wyspa JP2 zaprasza na XVII Rajd Rowerowy „Za Papieżem na rowerze”, który odbędzie się w sobotę 9 października 2021. Więcej szczegółów na  www.wyspajp2.pl

13. Dziś, w Kaliszu rozpoczynają się Narodowe Rekolekcje przed zawierzeniem narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi. Uroczystość ta nastąpi we wspomnienie NMP Różańcowej, 7 października.