W dni powszednie o godz. 7.15 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

31 października 2021 r.         31 Niedziela zwykła

1. W uroczystość Wszystkich Świętych, w poniedziałek 1 listopada, Msze św. będą sprawowane jak w niedziele – o godz.9.00, 11.00, 12.15 i 16.30. Po Mszy o 16.30 – procesja żałobna z wyczytaniem wypominków jednorazowych.

2. W Dzień Zaduszny, 2 listopada, o godz.18.00 Msza za zmarłych i po niej - procesja żałobna z wyczytaniem wypominków jednorazowych.

3. Na stoliczku przy wejściu do kościoła obok prasy katolickiej leżą karteczki na wypominki jednorazowe, listopadowe i roczne.

- wypominki jednorazowe będą czytane podczas procesji żałobnej: 1 listopada po Mszy o godz.16.30 i 2 listopada po Mszy o godz.18.00;

- Wypominki listopadowe będą wyczytywane w dni powszednie o godz.18.00, a w niedziele przed Mszą o godz.16.30;

- Wypominki roczne – w każdy I-szy poniedziałek miesiąca, począwszy od grudnia do października.

4. Dar odpustu (więcej…)

Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, w tym roku dekretem Papieża Franciszka możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 30 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.

2. Być w stanie łaski uświęcającej.

3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.

5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

5. W tym tygodniu:

- W pierwszy czwartek miesiąca, wspomnienie św.Karola Boromeusza i modlitwa za kapłanów;

- W pierwszy piątek – ks.Adam odwiedzi chorych; spowiedź pierwszopiątkowa od 17.30;

- W pierwszą sobotę – nabożeństwo maryjne o godz.17.15.

6. W przyszłą niedzielę:

- O godz. 10.15 spotkanie dla rodziców i dzieci przed I Komunią św.;

- O godz. 14.00 dodatkowa Msza św. dla młodych małżeństw i po niej konferencja duchowa i spotkanie;

- O godz. 16.00 – różaniec.

7. Przy wejściu głównym - „Gość niedzielny”, „Idziemy” oraz parafialne zeszyty formacyjne na listopad.

8. Bardzo dziękujemy:

- pani Bożenie Łobejko oraz paniom: Alinie, Joli za troskę o kwiaty przy ołtarzu.

9. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji o zdrowie dla naszej pani organistki.

10. Z powodu śmierci jednego z księży proboszczów, Ks.Biskup zdecydował, aby wysyłać ks.Grzegorza Walkiewicza do pracy w innej parafii, gdzie jest potrzebny. Bardzo dziękujemy ks.Grzegorzowi za ostatnie dwa miesiące jego posługi w naszej parafii.

11. Na stronie internetowej parafii znajdują się informacje gdzie są groby księży proboszczów naszej parafii. Bardzo prosimy o odwiedzenie tych grobów i modlitwę za zmarłych kapłanów.