W dni powszednie o godz. 7.15 i 18.00. W Adwencie o godz. 7.00 (RORATY).

7 listopada 2021 r.       32 Niedziela zwykła

1. Dziś:

- O godz. 14.00 dodatkowa Msza św. dla młodych małżeństw i po niej konferencja duchowa i spotkanie;

- O godz. 16.00 – różaniec.

2. Na stoliczku przy wejściu do kościoła obok prasy katolickiej leżą karteczki na wypominki listopadowe i roczne.

- Wypominki listopadowe są wyczytywane przez cały listopad w dni powszednie o godz.18.00, a w niedziele przed Mszą o godz.16.30;

- Wypominki roczne – w każdy I-szy poniedziałek miesiąca, począwszy od listopada do października przyszłego roku.

3. Przez cały listopad możemy ofiarować Dar odpustu zupełnego za zmarłych za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

- Wzbudzić intencję jego otrzymania.

- Być w stanie łaski uświęcającej.

- Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

- Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.

- Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

4. W Święto Niepodległości, 11 listopada – Msze św. o godz.9.00, 11.00 i 16.30. Po Mszy św. o godz.9.00 zapraszamy na patriotyczny koncert znakomitego Kameralnego Chóru Modo Maiorum pod kierownictwem Michała Straszewskiego.

5. W galerii „Spinacz” na płocie przy parkingu – nowa wystawa prac Jacka Gałężewskiego, który piórkiem utrwalił elementy krajobrazu Mazowsza. Dziękujemy gorąco Państwu Gali i Krzysztofowi Chmarra za przygotowanie prezentacji i serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia. Może ktoś odnajdzie znajome widoki z dzieciństwa.

6. Przy wejściu głównym pisma katolickie, m.in. „Gość niedzielny”, „Idziemy” oraz ostatnie egzemplarze parafialnego zeszytu formacyjnego na listopad.

7. Bardzo dziękujemy:

- Państwu Agnieszce i Januszowi Koźlik za cukierki dla dzieci,

- pani Bożenie Łobejko oraz paniom: Alinie, Joli za troskę o kwiaty przy ołtarzu,

- panu Bartkowi Góralskiemu i pozostałym panom za wykonane prace przy parafii.

8. Zapraszamy na Warsztaty tworzenia wizerunków świętych na kamieniu dla dzieci w wieku 6-12 lat, w zabytkowej dzwonnicy, we środę 17 i 24 listopada o godz.16.30. Zapisy: tel. 600-722-424. Koszt: 25 zł od osoby.

9. Na stronie internetowej parafii znajdują się informacje, gdzie są groby księży proboszczów naszej parafii. Bardzo prosimy o odwiedzenie tych grobów i modlitwę za zmarłych kapłanów.

10. W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz.16.30 w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

11. W tym tygodniu w liturgii:

- We wtorek – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

- W środę – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

- W czwartek – św. Marcina z Tours,

- W piątek – św. Jozafata, męczennika,

- W sobotę – Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich.